Новими знахідками поповнилася історія. Волинські археологи спільно з іноземними колегами на території області виявили два захоронення. Про це повідомляє ТРК «Аверс».

Українсько-польська ескпедиція у Володимирі-Волинському розкопала поховальну яму з рештками поляків, яку попередньо відносять до 1941-го року. Разом із чеськими археологами волиняни проводять ще й дослідження у Любешівському районі. Там знайшли поховання часів першої світової війни. Як з’ясували історики - в цей час на волинській землі поліг загін кубанців.

Уже 5-ий рік на влодимир-волинському городищі, археологи досліджують поховання. Якщо раніше були сумніви щодо походження загиблих, то тепер науковці чітко впевнені.

Директор ДП «Волинські старожитності» Олексій Златогорський: «Кожен рік були проблеми, що це євреї, що це не поляки. Мені москалю доказувати,їщо це поляки було якось і не зручно з однієї сторони, але цьогоріч уже виявили поховання жінок, дітей, чоловіків, які засвідчують за тими католицькими медальйонами, за гудзиками, за нашивками на каблуках, що це все-таки були представники польської нації, польської держави. Як казали в той час, польські буржуазні націоналісти».

Дослідники вже виявили та ексгумували близько 500 цивільних осіб польської національності, переважно це діти. Всі вони жертви розстрілів НКВС.

Завідувач відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Михайло Вашета: «Після того як вони потрапили до могильної ями, можливо над ними прошла якась важка техніка. Мало того, що останки, як і в усіх попередніх ямах, вони пересипані вапном, ще й в такий спосіб намагалися знищити оті останки, щоб не лишилося жодного сліду… Розстрілювали їх із зброї калібру 7.62, гільзи не мають маркувань, що характерно для гільз ТТ».

На городищі вже виявлено понад півтори залишків тіл. Більшість із них вже перепоховали. Дослідження тривають. На Любешівщині археологи виявили захоронення цілого загону кубанців.

Дослідники нині розшукують нащадків закатованих. Про жодне з поховань не згадується на сторінках історії.