Ще зі шкільної парти волиняни знайомі із творчим доробком Лесі Українки. Її ім’я в українській літературі стоїть поруч з іменами Тараса Шевченка та Івана Франка. Її твори зігріті полум’яною любов’ю до українського народу, а літературна спадщина - багатогранна. Так, 101 річницю з дня смерті видатної української поетеси Лесі Українки відзначили сьогодні, 1 серпня, в Луцьку. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

У спекотний серпневий день мешканці обласного центру зібралися біля пам’ятника поетесі на Театральному майдані, аби вшанувати пам’ять людини, яка, не зважаючи на скорботи та страждання, жила одним-єдиним серцем з Україною і любила її понад усе. На панахиду та покладання квітів до пам’ятника Лесі Українці прийшли перші особи Луцька, письменники, літературознавці та представники духовенства.

Заупокійну молебень відслужили священнослужителі УПЦ КП. Під час промови представники духовенства, а саме Свято-Троїцького кафедрального собору, нагадали присутнім, що навіть у далекому Сурамі (Грузія - авт.), поетеса писала про те, що «у своїй країні і дим солодший». Також священики закликали молодше покоління писати про ті прогалини в історії, які нам залишилися у спадок від противників української державності.


До сумного заходу долучилась й депутат Луцької міськради, голова депутатської групи «Новий Луцьк», заступник голови правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.


«Слово, думка, енергетика творчості Лесі Українки особливо актуальні зараз. Не випадково, Дмитро Донцов у книзі виданій у 1922 році назвав її «Поеткою українського Рісорджименто», поеткою українського опору. Бо вона, не лише згенерувавши найголовніші ідеї свого покоління, переросла його і стала духовним символом нашого часу. Як на мене, вона дійсно народжена для нашого часу, щоб бути вершиною національногого опору і боротьби за єдність України. Ідея про відродження Лесі як поетеси високого руху Рісорджименто, гостро актуальна й зараз. Адже тоді йшлося про об’єднання та незалежність Італії, а сьогодні – про незалежність України», - зазначила Ірина Констанкевич.

Разом з тим вона наголосила, що не тільки ювілеї у пам’ятні дати повинні приводити волинян до видатної землячки, а й її ідеї, думка та слово.