Споживачі, які мали пільги і субсидії, а до таких належить близько 100 тисяч волинян, із 1 жовтня 2014 року отримуватимуть компенсацію вартості газу в межах нових норм, що зменшені в 1,5 – 2 рази. Від впровадження нових лімітів найбльше страждатимуть волиняни, які використовують індивідуальне опаленння. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.

Про це під час прес-конференції сьогодні, 21 жовтня, повідомив голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

З його слів, малозабезпеченим громадянам держава відшкодовуватиме вартість газу лише в межах нових норм. Решту спожитого газу пільговики оплачуватимуть у повній вартості, яку до того ж суттєво збільшили з 1 травня 2014 року.

«Оскільки волиняни звикли використовувати газ в межах колишніх об’ємів, а у холодний період року, що очікувано, будуть збільшувати споживання газу для опалення приміщень, то, відповідно, можуть виникнути борги», - запевняє очільник ПАТ «Волиньгаз».

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що ситуація, яка склалася після вступу у дію 1 жовтня постанови Кабміну «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», де були змінені норми споживання газу населенням, спричинила велику кількість звернень обурених споживачів та певні негативні наслідки.

До слова, через нові ліміти споживання газу найбільше постраждають споживачі, які проживають у багатоквартирних будинках та мають індивідуальне опалення. Так, для них встановили коригуючий, а, фактично, понижувальний коефіцієнт.

Він залежить від типу житла (приватний чи багатоповерховий будинок) та регіону. Варто зазначити, що тарифи на газ у кожному регіоні країни – різні. Приміром, для волинських споживачів понижувальний коефіцієнт для розрахунку витрат природнього газу у багатоквартирному будинку становить – 0,511, в індивідуальному – 1,067. Що це означає? При розрахунку розміру пільги на опалення для багатоквартирних будинків суму компенсації зменшили на 0,511, а отже, вдвічі. Таким чином, споживачам доведеться або «затягнути паски» й економити, або оплачувати газ за повною ціною.

Зовсім інша справа – користувачі, які не мають лічильників. Вони, завдяки умовам, які створив уряд, використовують газ без обліку, без обмежень та за суттєво нижчу платню, ніж та, що була раніше. Адже при зменшених нормах ці споживачі платитимуть у 1,5-2 рази менше. Відповідно, зникають стимули обліковувати або економити газ, а це є обов’язковою умовою інтеграції України в Європейське енерготовариство та важливим фактором у нинішній скрутній ситуації з поставками палива.