Відомі волиняни, перший всенародно обраний Глава Української держави Леонід Кравчук й колишня лучанка, а нині директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, не сумніваються, що Україна зуміє здолати російський імперіалізм. Інформує, посилаючись на «День», видання «Волинська правда».
На думку першого Президента України Леоніда Кравчука, «багато хто зберігав ілюзії, що Путін - це нова Росія, що будуть якісь демократичні процеси. Таку атмосферу створювала кремлівська інформаційна машина й ті західні політики, які користуються російською бензоколонкою, тобто, відверто кажучи, перебувають на утриманні Росії. Зараз вони хитаються між тим, де Росія і де Україна, акцентуючи увагу на тому, щоб не сталася Третя світова війна».

Відтак він підкреслює, що «ми всі не хочемо, щоб відбулася Третя світова війна. Але я б нагадав всім історію і проблему з Гітлером. Його теж тоді вмовляли, «годували» територіями, а війна все одно розпочалася. Тому той, хто погано читав Валдайську промову Путіна, хай прочитає ще раз. Принцип Путіна - не міжнародне право, а вплив через силу. Путін сказав, що світовий порядок побудовано не так, як цього хоче Кремль, а тому він хоче його змінити через систему впливів (сили)».


Перший Президент України піддав критиці твердження першого та останнього президента СРСР Михайла Горбачова про те, що «Захід змирився з анексією Криму». На його думку, «будь-яка заява будь-якого росіянина (президента, чиновника...) буде антиукраїнською». Кравчук нагадує, що «Горбачов порушив питання - переробити весь світ: «новое мышление для нас и для всего мира», але це все одно - люди російського імперського мислення. Чекати від них чогось іншого я не можу. Зокрема й від Горбачова. Для мене ясно одне - Україна повинна знати, з ким вона має справу, й відповідно діяти. Це повинні знати й західні країни, навіть ті, хто має сумніви. А сумнівів не має бути. Путін і Росія поставили собі інші політичні та стратегічні завдання, які кардинально відрізняються від цивілізованих завдань західного світу».


На переконання колишньої лучанки Альони Гетьманчук, директора Інституту світової політики, «сьогодні спостерігаємо масштабну війну нервів. Росія переможе в ній, якщо примусить Україну визнати: те, що відбувається на сході України, є внутрішнім конфліктом України (чи, як кажуть росіяни, громадянською війною), і змусять українську владу напряму домовлятися з «ДНР» і «ЛНР». Україна переможе, якщо примусить Росію визнати свою причетність до конфлікту та взяти відповідні зобов’язання. Заява Лаврова, що Україні слід говорити з «ДНР» і «ЛНР» напряму - яскраве свідчення якраз того, що в Кремлі робитимуть все можливе, щоб змусити Київ визнати війну на Донбас внутрішньою війною, а самим виступити в ролі миротворця».
На її думку, тут дуже важливо, «наскільки здадуть нерви у Заходу. Адже для них не принципово, яким саме буде внутрішній устрій України. Для них головне, щоб Україна була функціональною і стабільною державою. Так само для Заходу нині не є принциповим питання інтеграції України до НАТО. Деякі країни - передусім Німеччина - не бачать України в НАТО, незалежно від того, вимагає Росія якихось гарантій, чи ні. Сьогодні потрібно чесно визнати, що, незважаючи на велику підтримку членства в Альянсі, події останнього року віддалили Україну від членства в НАТО, а не наблизили її до нього. Просто якщо раніше перешкода була з боку України і НАТО, то сьогодні перешкода лише з боку НАТО».


Однак Гетьманчук вважає, що «на Заході мають розуміти, - ключове питання, на яке вони мають відповісти сьогодні, - це питання, хто має вирішувати майбутнє України: Путін чи український народ. Якщо український народ, то жодних гарантій для Росії не може бути апріорі. Більше того, Захід має розуміти: гарантії невступу України до НАТО не є гарантією того, що Росія перестане дестабілізувати ситуацію в Україні. І якщо Захід дасть слабину і створить прецедент у питанні євроатлантичної інтеграції України, наступним кроком буде вимога від Росії надати гарантії того, що Україна не інтегруватиметься до Європейського Союзу».