Політичні сили погодили текст документа і поставили свої підписи.

П'ять партій, що подолали 5-відсотковий бар'єр на дострокових парламентських виборах 26 жовтня, парафували проект коаліційної угоди, передає Інтерфакс-Україна.

Про це заявили учасники робочої групи з підготовки угоди - уповноважені представники політичних сил, які поставили підписи під проектом документа.

Текст документа узгоджений партіями Блок Петра Порошенка, Народний фронт, Об'єднання Самопоміч, Радикальною партією Олега Ляшка та Всеукраїнським об'єднанням Батьківщина.

Раніше лідер Радикально партії Олег Ляшко заявляв, що коаліційну угоду підписали чотири партії.

Як повідомляв Кореспондент.net, раніше було майже сформовано склад тимчасової президії Верховної Ради. Делегатів визначили п'ять партій з шести, крім Народного Фронту.

Очікується, що перше засідання Верховної Ради відбудеться 27 листопада.

Нагадаємо, переговори щодо формування коаліції в майбутньому парламенті розпочалися 31 жовтня. В засіданні робочої групи брали участь представники "Народного Фронту", "Блоку Петра Порошенка" та об'єднання "Самопоміч". Пізніше про готовність приєднатися до переговорів зі створення коаліції заявили представники "Батьківщини" та "Радикальної партії Олега Ляшка".

Дострокові вибори до Верховної Ради України відбулися 26 жовтня 2014 року. У ніч на 8 листопада Центрвиборчком оголосив підсумкові результати виборів до Верховної Ради.

Станом на 14:00 представники "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", Радикальної партії Олега Ляшка, "Самопомочі" та "Батьківщини" поставили свої підписи під коаліційною угодою у парламенті в п'ятницю, 21 листопада. Офіційне підписання коаліційної угоди, за словами голови групи з підготовки першого засідання нової Верховної Ради Володимира Гройсмана, відбудеться на першому засіданні нового парламенту, коли будуть створені фракції партії "Блок Петра Порошенка", "Народного фронту", Радикальної партії Олега Ляшка, об'єднання "Самопоміч" і "Батьківщина". Пише Кореспондент.net.

"Я думаю, що коаліція, яка створена з 5-ти політичних сил, здатна брати на себе відповідальність і виправдати ту довіру, яку отримали на виборах", - заявив Гройсман. Він також додав, що повний текст коаліційної угоди буде оприлюднено через декілька годин. "Ми сьогодні оприлюднимо цю коаліційну угоду, щоб кожен зрозумів, який план дій буде здійснено найближчим часом в країні", - наголосив Гройсман, додавши, що коаліційна угода дозволить в перші ж дні роботи Верховної Ради розпочати формування нового складу уряду.

У свою чергу лідер "Народного фронту", прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав прискорити делегування представників партій на посади в Кабінет міністрів. "Нам терміново потрібно формувати уряд. Є прохання прискорити процес делегування своїх представників до складу Кабінету міністрів", - сказав він. У відповідь на це лідер Радикальної партії Олег Ляшко жартівливо попросив записати його в список кандидатів на посаду міністра внутрішніх справ. "Я готовий на посаду міністра внутрішніх справ", - сказав Ляшко.

Водночас Яценюк наголосив, що коаліційна угода є базовим документом для проведення реформ. "Ця угода передбачає складні, болючі, але потрібні реформи для держави, і оплески, можливо, будуть, тільки точно не в найближчому майбутньому - їх потрібно заслужити", - сказав він.