27 січня 2015 р. відбулось засідання Координаційної ради з охорони культурної спадщині управління культури Волинської обласної державної адміністрації, на якому були розглянуті питання внесення у перелік реєстру пам'яток нововиявлених пам'яток історії Ковельського району, - повідомили у прес-службі ДП «Волинські старожитності».

На розгляд комісії було представлено 5 пам'яток на території Ковельського району: символічна могила Тараса Шевченка у селі Колодниця, пам'ятний знак Ганні Сороці у селі Дубове, пам'ятний знак борцям за волю України у селі Облапи, пам'ятний знак борцям за волю України у селі Скулин, місце розстрілу громадян єврейської національності у селі Тойкут.

Символічна могила Шевченка у Колодниці давно вже стала об'єктом туристичної інфраструктури краю і патріотичного виховання молоді. За переказами старожилів села, Шевченко перебував у селі під час своєї роботи у Тимчасовій комісії із збору давніх актів, зупинявся у селі і робив замальовки.

Уперше насип на місці перебування Кобзаря зробили патріотично налаштовані воїни Українськиї Січових Стрільців у 1915 році. у радянський час насип було знівельовано, а у 1989 році відновлено громадою села та НРУ. На жаль, історичних джерел стосовно перебування Шевченка у Колодниці не виявлено.

Тому Рада запропонувала удосконалити облікову документацію стосовно пам'ятки – як пам'ятки, пов'язаної з історичними подіями – перебуванням січових стрільців на Ковельщині і вшануванням Кобзаря.

Пам'ятний знак зв'язковій ОУН Ганні Сороці у с. Дубове встановлено на місці її могили у 2001 році. Загинула вона від рук НКВС у 1946 році, коли їй виповнилося 21 рік.

Вирішили внести його у перелік пам’яток, але в обліковій документації внести зміни доповненнями джерельної бази.

Так само внесено у перелік пам’яток пам'ятні знаки борцям за волю України у селі Облапи (споруджений 2011 року, увічнено пам’ять про 160 односельчан) та у селі Скулин (споруджений 2007 року, увічнено пам’ять про 105 односельчан).

З певними застереженнями внесено у перелік пам’яток і місце розстрілу громадян єврейської національності у селі Тойкут.