Подорожчання газу для споживачів — неминучий наслідок нової схеми, яку Кабмін впроваджує на газовому ринку.

Про це йдеться у статті «Хто заробить на газорозподільних мережах», - передає Вusinessua.

1 липня на засіданні Комітету Верховної Ради з ПЕК замміністра Міненерговугілля Ігор Діденко повідомив, що міністерством розглядається введення додаткової орендної плати за користування газовими мережами.

«Якщо залишити діючі газотранспортні підприємства, то слід визначитися з розміром орендної плати за мережі», - заявив він.

Глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин вже підписав окреме доручення №01/12-1300 про створення нового державного підприємства.

За задумом чиновника, ця юридична особа стане ключовою ланкою в новій схемі розподілу газу. Відповідальним за його створення призначений глава управління з питань нафтогазової політики Володимир Куйда, рідний брат якого є бізнес-партнером Костянтина Григоришина, співвласника кількох вітчизняних облгенерго.

На баланс створюваного ДП переведуть всі державні газорозподільні мережі, ринкова вартість яких попередньо оцінюється в 50-60 мільярдів гривень. Зараз це майно, відповідно до договорів господарського відання, перебуває на балансах газорозподільних компаній, і на цій підставі орендна плата за нього не сплачується.

Нове держпідприємство передасть газові мережі в оренду все тим же газорозподільним компаніям, після чого займеться збором на свої рахунки орендної плати. Ця плата складе 4-5 мільярдів гривень на рік.

Але є й інший, альтернативний варіант. Як пише видання, Кабмін підтримав і вже розробив проект постанови КМУ, згідно з яким державні мережі будуть передані доньці «Нафтогазу» — ДП «Газ України» і вона вже буде отримувати гроші від оренди мереж.

Є і третій варіант — коли газорозподільні підприємства переукладуть договори з Міненерговугілля та будуть платити орендну плату, тоді гроші будуть надходити до бюджету.

Який би варіант не був реалізований, відповідно до чинного законодавства та нормативної бази, орендна плата за користування держмайном включається в кінцеву ціну товару або послуги, а значить — споживачів газу чекає чергове підвищення ціни. Таким чином, платити за нові правила на ринку газу доведеться нам з вами.