Голослівні звинувачення проти документів: чим насправді займається у Луцьку «Варта порядку», яку окремі активісти готові звинувачувати у різноманітних злочинах, з’ясовувало Інформаційне агентство Волинські Новини.

Після затримання голови постійної поліцейської комісії та керівника ГФ «Варта порядку» Олександра Тиводара окремі активісти та політики намагаються дискредитувати громадське формування, попри те, що ця структура лишається боєздатним підрозділом, робота якого спрямована на підтримання громадського порядку у місті. На адресу «Варти порядку» та її керівника лунають гучні звинувачення, досі не підтверджені жодними доказами.

З уст окремих активістів та політиків з доволі сумнівною репутацією лунають гучні звинувачення на адресу «Варти порядку» та її керівника. Так, нардеп Ігор Лапін стверджував, що представників «Варти порядку» підозрюють у серйозних злочинах, таких як стеження за людьми, збір інформації, побиття людей тощо. У час, коли Росія планує використовувати ППО на кордонах Білорусі з Україною та ЄС, а також готується до масштабних військових навчань на території Білорусі, нардеп намагається дестабілізувати ситуацію у Луцьку, поливаючи брудом громадське формування, яке впродовж років підтримує порядок у місті. Для того, аби продемонструвати перед телекамерами «обурення» атовців та волонтерів діяльністю «Варти порядку», до міста навіть звозили активістів з Рівненщини.

Втім, жодних підтверджень таким звинуваченням з боку силових структур досі не надійшло: під час мітингу на підтримку Олександра Тиводара очільник УСБУ у Волинській області Юрій Фелонюк повідомив, що СБУ не має претензій до цього громадського формування. Неправдою виявилися також повідомлення у ЗМІ про те, що в офісі «Варти порядку» начебто виявили бойові міни та плани захоплення адмінбудівель.

Водночас самого Ігоря Лапіна атовці згадують як мародера, який грабував будинки та викрадав автомобілі з охоплених війною міст.

Якщо ж проаналізувати офіційні документи, можна побачити, що луцькі правоохоронці неодноразово зверталися до «Варти порядку» з проханнями виділити працівників для несення служби у складі патрульно-постових нарядів та охорони публічної безпеки під час масових заходів. До прикладу, начальник Луцького відділу поліції ГУ Нацполіції у Волинській області Олег Кічук 18 серпня 2016 року просив виділити представників громадського формування для надання допомоги поліції у забезпеченні публічної безпеки та порядку на час проведення масових заходів (святкування Дня Державного прапора України, Дня Незалежності України та Дня міста).

16 серпня минулого року очільник Луцького відділу поліції висловлював подяку громадському формуванню за високий рівень співпраці та взаєморозуміння між поліцією та «Вартою порядку» та просив залучити представників формування до операції «Нагляд».

Як йдеться у його дорученні від 21 вересня 2016 року, з метою локалізації негативних тенденцій розвитку криміногенної ситуації на території обслуговування міського відділу поліції, профілактики скоєння та з метою розкриття кримінальних правопорушень, представники «Варти порядку» залучалися до проведення оперативно-профілактичного відпрацювання.

Згодом Олег Кічук звертався до Олександра Тиводара з проханням виділити 20 працівників «Варти порядку» та два автомобілі по чотири працівники в кожному у цивільному для несення служби 7-13 листопада 2016 року з 22.00 до 6.00 щоденно, у рамках оперативно-профілактичних заходів з попередження і розкриття пограбувань та крадіжок з автотранспорту.

На час новорічно-різдвяних свят у період з 18 грудня 2016 до 22 січня 2017 року він просив виділити двох вартівців для допомоги поліції з забезпечення публічної безпеки та порядку. У новорічну ніч керівник поліції міста просив виділити 20 представників громадського формування для допомоги поліцейським, під час святкування Водохреща 19 січня – 10 вартівців.

Співпраця представників громадського формування з правоохоронцями активно продовжувалася протягом 2017 року, зокрема, 20 представників «Варти порядку» Олег Кічук просив виділити для участі в оперативно-профілактичних заходах з попередження та розкриття пограбувань наприкінці січня цього року. 9 січня шістьох вартівців правоохоронці просили виділити для допомоги в забезпеченні порядку під час проведення пішої ходи з вшанування Героїв Крут. Для участі у профілактичних заходах з метою попередження крадіжок усіх форм в найбільш криміногенних місцях Луцька у лютому цього року Олег Кічук просив Олександра Тиводара виділити 20 вартівців, для забезпечення публічної безпеки та порядку поблизу храмів піж час святкування Великодня – 12 вартівців.

У травні правоохоронці просили вартівців долучитися до відпрацювання щодо дотримання вимог рішень міськради про дотримання тиші у громадських місцях. У липні начальник міського відділу поліції просив залучити представників «Варти порядку» до охорони публічної безпеки на території Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку.

Регулярно вартівці забезпечували порядок під час футбольних матчів на стадіоні «Авангард», про що свідчить, наприклад, звернення начальника Луцького відділу поліції з проханням виділити шістьох працівників на матч «Волині » з ФК «Ворскла» (Полтава) 12 грудня 2016 року чи прохання про виділення 12 вартівців на матч «Волині» з «Шахтарем» 5 березня цього року та з «Зорею» 19 березня.

Забезпечити охорону громадського порядку під час проведення міжнародної матчевої зустрічі з легкої атлетики серед юніорів 12-14 травня просили вартівців у Федерації легкої атлетики Волинської області. Несли службу разом з правоохоронцями представники громадського формування і під час проведення ЗНО у квітні, під час хресної ходи від Свято-Покровського храму 2 квітня.

Неодноразово представники громадського формування долучалися до військово-патріотичного виховання молоді на прохання директорів шкіл. Зокрема, провести показові заняття з тактичної підготовки просила у квітні 2016 року директор ЗОШ №15 Світлана Романюк. Надати методичну допомогу у проведенні практичних занять під час навчально-польових зборів із розділу тактичної підготовки, вогневої підготовки та тактичної медицини просив надати директор ЗОШ 1-3 ступенів села Копачівка Рожищенського району.

Адміністрація та педагогічний колектив Луцького НВК «ЗОШ 1-3 ступенів № 24 – технологічний ліцей» просили у рамках дня цивільного захисту 12 квітня провести тренувальні заняття для учнів 8-9 класів з безпечної поведінки при надзвичайних ситуаціях та надання першої домедичної підготовки. Провести військово-патріотичні заняття просили членів «Варти порядку» також у Луцькій гімназії № 21.

Таким чином, можна зауважити, що діяльність громадського формування та його керівника завжди була спрямована на профілактику правопорушень, боротьбу зі злочинністю, патріотичне виховання молоді, про що свідчать неодноразові факти співпраці вартівців з правоохоронцями та закладами освіти, а всі звинувачення, які лунають з уст окремих активістів чи нардепа Ігоря Лапіна, лишаються голослівними та непідтвердженими жодними фактами.

Оскільки правоохоронці впродовж років регулярно звертаються до формування з проханнями про співпрацю у профілактиці злочинів та підтримці порядку на вулицях міста, будь-які звинувачення на адресу представників «Варти порядку» з боку активістів чи політиків звучать більше ніж непереконливо.