Після кількамісячної перерви завод із виробництва біоетанолу запрацював на повну потужність. Відновленню роботи передували неодноразові протести, громадські слухання та судові дебати. І ось сьогодні біоетанольний завод запрацював з новою силою.

Нагадаємо, що декілька місяців тому лучанам почав дошкуляти нестерпний запах. Чиновники, політики та громадські діячі визначили, що проблема комплексна. Першопричиною неприємного запаху, який поширювався містом стали називати біоетанольний завод. Ще 21 травня ТОВ «БІО ПЕК» зупинив виробництво, але неприємний запах так і не зник. Однак до недавнього часу завод не запускав виробництво, аби відновлення роботи відбулося згідно норм чинного законодавства.

Згодом керівництву заводу почали закидати, що мовляв і відповідних документів на будівництво і експлутацію біоетанольного заводу взагалі немає, але ми вкотре переконалися, що всі документи на підприємстві в порядку.

Кілька місяців тому Волинський окружний адміністративний суд відповідно до позову Державної екологічної інспекції у Волинській області своїм рішенням від 3 липня 2017 року призупинив діяльність ТзОВ «БІОПЕК». Однак  розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Біопаливно-енергетична кампанія» у адміністративній справі за позовом державної екологічної інспекції у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Біопаливно-енергетична компанія» про зобов’язання вчинити дії встановив: апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Біопаливно-енергетична компанія» задовольнити.

Вже сьогодні Товариство з обмеженою відповідальністю «Біопаливно-енергетична компанія» запрацювало з новими силами. Мені вдалося побувати на підприємстві і побачити увесь секрет виробництва біоетанолу. Запустивши біоетанольний завод розпочала роботу ціла програма циклу переробки цукрового буряка, адже меляса, яка є побічним продуктом переробки сировини є першочерговим продуктом для біоетанольного заводу.

На сьогоднішній день завод з виробництва біоетанолу створив 80 робочих місць, що важливо для зайнятості населення області.  Завод відповідає  європейським стандартам і основна частина процесів автоматизована, однак є й такі процеси, що потребують людського ресурсу, який забезпечують найкращі висококваліфіковані спеціалісти.

Нині на біоетанольному заводі один етап з перероблення меляси, однак у перспективі будівництво біогазового котла, що створить так званий замкнутий цикл виробництва та найголовніше продукування нового продукту – біогазу.

Петро Сосницький