Останніми тижнями доводиться спостерігати підвищену активність у місцевому політичному просторі депутата Луцької міської ради Олени Голєвої. Олена Василівна, після невеликої перерви пов’язаної з приємними сімейними клопотами, знову активно поринула у політику. Вона досить гучно про себе заявила під час виборчої кампанії 2010 року, в яку вклала не малі кошти, та продовжує і далі досить високий політичний темп. З іншої сторони здається, що для неї виборча кампанія триває і по сьогоднішній день. Про це, окрім її політичної та бізнесової діяльності свідчить зовнішня реклама, зокрема бігборди та реклама на маршрутних таксі, які належать підприємствам наближеним до її родини.
Складаєть враження, що пані Голєва намагається експлуатувати імідж політика та бізнес-леді у одній особі, до певної міри копіюючи певні елементи характерні політичному образу Юлії Тимошенко.
Проте родина Голєвих відома на Волині не лише завдяки політичній діяльності Олени Василівни, а в першу чергу наявністю інтересів у різних сферах бізнесу. А великий бізнес, як відомо, досить важко здійснювати без політичної підтримки та без прискіпливої уваги до цього зі сторони правоохоронних органів. Попри дуже активну депутатську діяльність у даний час, все таки просування інтересів Європейської партії України на Волині, головою якої є Олена Голєва, слід розглядати як один з механізмів відстоювання власних бізнесових інтересів.
Минулого тижня ми згадували про те, що на найближчій сесії міської ради пані Голєва може обійняти посаду голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження замість виключеного з фракції «Батьківщина» Рустама Дячука. Також ряд ЗМІ з подачі самої Голєвої позаминулого повідомляли про незаконне проникнення в приймальню народного депутата України Миколи Катеринчука у Луцьку, яка знаходиться поряд з іншими офісами структур, що належать Голєвим.
Ми припускаємо, що ці дві події можуть бути пов’язані між собою. Відомо, що міський голова Микола Романюк, не особливо прихильно ставиться до бажання Голєвої обійняти зазначену посаду. До певної міри причиною такої «нелюбові» є те, що очоливши дану комісію Олена Василівна отримає додаткові важелі впливу для лобіювання сімейних бізнес-інтересів на ринку маршрутних перевезень у місті Луцьку та, в майбутньому, на можливу реструктуризацію Луцького підприємства електротранспорту. Про це минулого тижня заявив один з депутатів «Батьківщи» Роман Бондарук зауваживши, що Голєва, як голова відповідної постійної комісії «буде входити в тендерний комітет по перевезеннях, а це є проявом корупції», оскільки транспортні підприємства її родини є одними із найбільших перевізників у місті.
З іншої сторони, досить важко припустити, що Микола Романюк має такий вплив на обласну прокуратуру, щоб створювати певні проблеми Голєвій. Проте непогані стосунки з цим правоохоронним органом можуть мати інші особи.
Відповідно до останніх заяв прокурора області Андрія Гіля жодних неправомірних дій його підопічних в офісних приміщеннях Голєвої не вчинялося. За його словами Олену Голєву запрошували в прокуратуру міста Луцька для надання пояснень щодо реалізації незакінченого будівництва готелю в Нововолинську. «Вона купила цей готель у свого батька, який був керівником туристичної фірми на Волині від профспілок. Купила за 60 тисяч гривень, а через деякий час продала за 1 мільйон 200 тисяч гривень. Ніяких коштів у цей об’єкт попередньо пані Голєва не вкладала. Ми проводимо перевірку за цими матеріалами. У 2005 році за даним фактом було порушено кримінальну справу, але суд скасував постанову про порушення кримінальної справи. Втім, це не дає підстав щодо проведення перевірки заново. Це й робить прокуратура міста Луцька». Про це Андрій Гіль говорить в інтерв’ю інтернет-виданню «Волинська правда».
Якщо відштовхуватись від цих слів прокурора області, то можна сміло припустити, що у правоохоронних органів може бути ще багато питань до бізнесової діяльності Голєвої і подібні претензії можуть мати місце з наближенням парламентських виборів. Вже зараз можна сміливо припустити, що політичні амбіції Олени Голєвої не обмежуються депутатством у міській раді. Швидше всього на наступних виборах вона спробує поборотись за мандат народного депутата. Логічно, що у випадку прийняття закону про вибори на основі змішаної виборчої системи, Голєва може поповнити список кандидатів по Луцькому мажоритарному окрузі. У такому випадку їй доведеться воювати на декілька фронтів — лобіювати сімейний бізнес у якості депутата міської ради, вести активну виборчу кампанію та паралельно захищатись від прискіпливої уваги правоохоронних органів.
Результати голосування по зміні голови постійної комісії з питань з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження на сесії міської ради, яка відбудеться цього тижня можуть засвідчити декілька тенденцій.
По-перше, можливість посилення впливу родини Голєвих на ринок маршрутних перевезень у Луцьку.
По-друге, подальший «занепад» «Батьківщини», яка заради вирішення окремих своїх проблем (кадрових та матеріальних) йде на співпрацю зі своїм потенційним опонентом на майбутніх виборах у Луцьку Оленою Голєвою.
По-третє, на скільки депутатський корпус міської ради готовий чи не готовий виконувати побажання міського голови Миколи Романюка.
Підготовлено експертами ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» з метою якісного інформування політично свідомої громадськості про ключові політичні події держави, області та міста. При підготовці даного матеріалу використовувалась інформація всеукраїнських та місцевих друкованих і електронних засобів масової інформації (pravda.com.ua, unian.net, interfax.ua, volynnews.com, pravda.lutsk.ua, vip.volyn.ua, zik.ua), офіційних інтернет сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування (voladm.gov.ua, volynrada.gov.ua, lutsk.ua).
Коментарі
коментарів немає