Сьогодні в ніч з суботи, 24 березня, на неділю 25 березня, переведуть стрілки годинника на годину вперед

Відповідно до постанови Кабінету міністрів, на території України 25 березня 2012 року в 3:00 години вводиться літній час переведенням годинникової стрілки на одну годину вперед. Вперше перехід на літній час був проведений у Великобританії в 1908 році.

Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня. Нагадаємо, раніше влада намагалася відмінити в України практику переведення годинників.

20 вересня 2011 року Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою в Україні відмінили перехід на зимовий час. Це рішення поступило після відповідних законів в Росії і Білорусі, які відмовилися переходити на зимовий час. Після цього облради західних областей, ряд міністерств і відомств,деякі учені і політики призвали відмінити це рішення, мотивуючи це тим, що майже вся територія України знаходиться в другому часовому поясі.

Більш того, в Закарпатті вирішили розпочинати робочий день на годину пізніше. Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що рішення про відмову від зимового часу було передчасним і непродуманим, а 18 жовтня 2011 року, народні депутати відмінили постанову, якою в Україні відмінявся перехід на зимовий час.

Таким чином, Верховна рада відновила перехід на зимовий час.

В кінці жовтня минулого року Україна перейшла на зимовий час. В результаті, після переведення годинників 25 березня, різниця в часі між Києвом і Нью-Йорком (Вашингтоном) складе сім годин (США переводять стрілки в листопаді), Києвом і Лондоном (Лісабоном) - дві години, Києвом і Берліном (Парижем, Мадридом, Римом, Віднем, Варшавою, Прагою, Стокгольмом) - одна година.

При цьому в Києві, Мінську, Гельсінкі, Вільнюсі, Ризі, Таллінні, Кишиневі, Бухаресті, Софії, Афінах, Стамбулі, Єревані, Баку, Тель-Авіві діятиме однаковий час. Різниця в часі між Києвом і Москвою (Санкт-Петербургом, Тбілісі) складе годину, між Києвом і Єкатеринбургом, Челябінськом - три години, а між Києвом і Новосибірськом - чотири години.