Відповідно до пропонованих змін до держбюджету, приблизно 100 мільйонів на фінансування підготовки фахівців у державних закладах освіти 1-2 рівнів акредитації доведеться спрямувати з обласного бюджету.

Про це стало відомо під час оперативної наради в голови облдержадміністрації 25 вересня, - повідомляє ІА Волинські новини.

Зі слів директора департаменту фінансів ОДА Ігоря Никитюка, у 2018 році освітня субвенція з держбюджету для Волині становитиме 2,218 мільярда гривень. Кошти спрямовуватимуть виключно на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та здобуття повної середньої освіти учнів професійно-технічних навчальних закладів. Проект закону про держбюджет на 2018 рік передбачає передачу на баланс обласного бюджету фінансування підготовки фахівців у десяти державних навчальних закладах 1-2 рівнів акредитації на Волині (сума становитиме приблизно 100 мільйонів гривень).

Голова ОДА Володимир Гунчик, своєю чергою, закликав управління освіти працювати над цим питанням з міністерством та доводити, що не можна впроваджувати такі зміни настільки різко. Такий перехід, мовляв, повинен робитися виключно у рамках реформування системи освіт