Представники Луцького ВП ГУНП у Волинській області 10 жовтня припинили застосування відносно Олександра Тиводара електронного засобу контролю.

Про це повідомив його адвокат Вадим Матвіїв, пишуть Волинські Новини.

12 вересня стороною захисту було подане до Луцького міськрайонного суду клопотання в інтересах Тиводара О. О. про зміну запобіжного заходу, шляхом скасування додаткових обов’язків.

Клопотання містило вимогу змінити обраний Тиводару О. О. запобіжний захід, шляхом скасування покладених на нього додаткових обов’язків у вигляді:

- не відлучатися з населеного пункту - м. Луцьк Волинська область, де він фактично проживає, без дозволу слідчого, прокурора в провадженні, яких знаходиться кримінальне провадження №22017030000000035 або суду;

- носити електронний засіб контролю.

Тобто сторона захисту виходила з того, що наявні обмеження є необґрунтованими і порушують право Тиводара О. О. на вільне переміщення територією України.

Наразі дане клопотання, як і багато інших, не розглянуте по суті. Судове засідання призначене на 12.10.2017 на 17.30 год. (слідчий суддя Горохівського районного суду Шмідт С. А.).

Разом з тим, сьогодні (10.10.2017) представники Луцького ВП ГУНП у Волинській області припинили застосування відносно Тиводара О. О. електронний засіб контролю (зняли «браслет»).

Прокурором не було подано до суду клопотання про продовжено строку покладених на підозрюваного обов’язків при обрані запобіжного заходу з додержанням вимог ч. 6 ст. 194 і ч. 1 ст. 199 КПК України (тобто не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення дії попередньої ухвали).

За таких обставин і відповідно до ч. 4 ст. 115 і ст. 203 КПК України ухвала слідчого судді Артиша Я. Д. від 10.08.2017 про застосування відносно Тиводара О. О. запобіжного заходу припинить свою дію 10.10.2017.

Окрім того, як повідомив адвокат Олександр Лавренчук, відносно його підзахисного Романа Демидюка також припинили застосування ЕЗК.