В Україні набирає обертів нелегальний бізнес – продаж міцного алкоголю в bag in box.

Читайте також: Продавчиню в магазині луцького депутата покарали за контрафактний алкоголь

Пакет у картонний коробці – це називається bag in box, – йдеться у сюжеті 24 каналу.

Саме в такій тарі можна придбати алкоголь навіть у 5 разів  дешевше, ніж у магазині. На перший погляд, усе дуже просто. Треба зайти на спеціальний сайт і купуєш алкоголь популярних марок, але тільки в картонних коробках.

"Легенда цих магазинів, що ця продукція йде в такій тарі, не в склі, тому що вона з duty free з корабля, щоб не розбилася. А отримати такий напій можна через поштове відділення найбільшої приватної компанії з експрес-доставки",– розповіла менеджерка комітету Європейської бізнес асоціації Христина Лініченко.

Алкоголь передають в чорних упаковках без перепон та жодних запитань поштою. І не важливо, чи ви замовили один бокс, як ми, чи цілих десять. Фактично компанія з експрес-доставки сприяє розвитку торгівлі контрабандою, свідомо порушуючи закони.

"Перевезення алкогольних напоїв на сьогоднішній день має супроводжуватися певною документацією. Якщо це пересилання без чеку – то це стовідсоткове порушення законодавства",– додала менеджер комітету Європейської бізнес асоціації Христина Лініченко.

Читайте також: Як волинський депутат-власник алкокартелю "вирішував" свої справи в податковій

Такі онлайн-магазини держава не контролює.

Голова дегустаційної комісії асоціації “Укрводка” Валентина Попова наголосила, згідно з документом про обіг спирту, заборонено розливати і продавати міцний алкоголь у пакетах. Адже споживання напоїв із такої тари може коштувати життя.

"Агресивне середовище, як хімічний елемент, на своєму шляху роз’їдає все, в чому воно знаходиться, і потім людина споживає спирт з водою і з поліетиленом",– заявила Попова.

Замість етилового спирту, нелегальний виробник може розлити метиловий. На око і запах їх не відрізниш, але від метилового можна осліпнути та навіть померти. На експертизу ж рідину з bag in box навіть не хочуть брати.

Але й скляна тара безпеки не гарантує. Адже сумнівну контрабанду розливають і в оригінальні пляшки. Їх після спожитого алкоголю винахідливі українці продають в інтернеті.

Читайте також: Волинський депутат, який торгує "шмурдяком", за 20 тисяч гривень відкупився від фіскалів

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter