Інфікуються коронавірусом не всі, хто з ним перетинається. На це впливає низка чинників, зокрема, генетика і імунітет. Саме цим можна пояснити те, що, приміром, у одній родині, яка тісно контактує, COVID-19 виявляють лише у частини. Про це голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки й оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

Читайте також: Повідомили, скільки волинянок народжували дітей вдома у 2020 році

За його словами, захворіє людина чи ні передовсім залежить від кількості вірусу, з якою вона зустрінеться.

"Це залежить від дози вірусу. Залежить ще й від того організму, у який вірус потрапляє. Можливо, у цього організму, у цієї людини вже існує природній імунітет. Можливо, цей природній імунітет виробився проти тих коронавірусів, якими людина хворіла раніше", – каже Комісаренко.

Академік нагадав, що люди хворіють на сім типів коронавірусу. "Чотири – ті, які щороку спричиняють у нас гострі респіраторні захворювання, вони проходять досить легко й інколи ми на них не звертаємо особливої уваги. І три – вкрай небезпечні. Це перший SARS-CoV 2002-2004 років, MERS-CoV 2012 року й останній – SARS-CoV-2", – розповів він.

Читайте також: У МОЗ виключили можливість реєстрації російської вакцини в Україні

За його словами, можливо, у людей існує "перехресний імунітет – імунітет проти тих менш небезпечних коронавірусів, який дозволяє імунній системі реагувати як захист проти останнього коронавірусу".

"По-друге, у людей просто може бути потужна імунна система. Вона залежить від багатьох чинників: від генетики, від харчування, від утоми тощо. Якщо в людини потужна імунна система, вона може побороти вірус, який потрапив до її організму, наприклад, від тих людей, які живуть поруч із ним", – каже Сергій Комісаренко.

Він також додав, що є люди, які ніколи не захворіють на коронавірус.

"Також є люди, які можуть самі не хворіти, а бути розповсюджувачами", – зауважив Комісаренко. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook