Поправка до закону "Про громадянство" дозволить дітям та онукам колишніх чехословацьких емігрантів отримати чеське громадянство за спрощеною процедурою.

Читайте також: За останніх 10 років карту поляка отримали понад 100 тисяч українців

Про це повідомило видання Tyden.cz.

Так, поправка дозволить емігрантам отримати свідоцтво про громадянство Чеської Республіки.

Зміни до законодавства вже розглядалися шість років тому, проте тоді нижня Палата депутатів вилучила цю поправку із законопроекту. Чеських депутатів обурило те, що йдеться про громадян, які не володіють мовою і ніколи не мешкали на території Чехії.

З одного боку, можливість подвійного громадянства була прийнята з ентузіазмом. З іншого боку, часто розділяла сім'ї, де одна дитина народилася з можливістю отримання подвійного громадянства та національності, а друга дитина народилася після цієї дати,
– заявив представник "Громадянської демократичної партії" Томаш Груліх.

Поправка передбачена для сімей, які після комуністичного режиму у 1948 році мали покинути територію колишньої Чехословаччини.

Читайте також: Україна висилає угорського консула із Закарпаття до Угорщини

У разі прийняття правки, претенденти на чеське громадянство зможуть подати заяву та докази, зокрема документ, який підтверджує втрату чеського або чехословацького громадянства одного з батьків, або ж бабусь і дідусів. Однак закон виключає цей варіант, наприклад, для громадян Словаччини.

Основна мета законопроекту – "наповнити країну свіжими силами". Зокрема, в уряді Чехії давно думають і про повернення земляків, які виїхали з країни після 1989 року. За статистикою, 60% з 200 тисяч людей, які залишили країну за цей час, мають вищою освітою і різні вчені ступені. А 70% з них – це люди в самому «продуктивному» віці, тобто від 25 до 45 років.

Така можливість і багатьох закарпатців, оскільки територія Закарпаття під назвою "Підкарпатська Русь" перебувала у складі Чехословаччини з 1919 по 1938 роки.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter