Ще одне важливе нововведення – отримати препарати від трьох категорій зaxвopювань (серцево-cyдинні, дiaбет ІІ типу, бpoнхіальна acтма) можна буде за електронною рецептом.

Читайте також: "Вакцинація – єдиний спосіб вберегтися від небезпечних захворювань", – головний педіатр Луцька

Він увійде в обіг в рамках медреформи поряд з електронними медичними картками, електронними напрямками до вузьких спеціалістів і електронними лікарняними, передає "Нова Волинь".

"Доступні ліки" зараз можна знайти в 8003 аптеках по всій Україні, які підписали договір з місцевою владою. Останні і відшкодовують вартість ліків засобами, які МОЗ переправляє з держбюджету.

"За півтора року програми вже понад 6,5 млн пацієнтів отримали якісні ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Ми відшкодували вартість більш 28 млн рецептів на суму 1 млрд 300 тис. гривень", – заявила в. о. голови МОЗ Уляна Супрун.

Прийдешні ж зміни пов’язані з тим, що з 2019-го над програмою "Доступні ліки" візьме шефство Національна служба здоров’я (НСЗУ).

"З 1 квітня 2019 року програму" Доступні ліки буде перетворена в класичну програму реімбурсації лікарських засобів.

Субвенцію на неї будуть отримувати не місцеві органи влади, а НСЗУ буде контрактувати з усіма аптеками", – сказав голова НСЗУ Олег Петренко.

Тобто це означає, що з квітня українці зможуть взяти необхідні ліки в будь-якій аптеці країни без прив’язки до території, а НСЗУ безпосередньо вже сплатить кожній аптеці вартість препаратів.

Читайте також: Аналізи та рентген в Україні стануть безкоштовними: подробиці

Які ліки доступні

На сьогоднішній день в програмі бере участь 261 препарат для українців з серцево-cyдинними зaxвopюваннями, дiaбетом ІІ типу та бронхіальну acтму.

"Зараз по ній можна отримати 261 препарат, з них 59 – повністю безкоштовно. 202 препарату українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою.

У середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату", – заявляють в Кабміні.

Від бронхіальної acтми ліки пропонують на основі трьох діючих речовин: будесоніду, беклометазону і сальбутамолу.

Для людей, які страждають на дiaбет ІІ типу, ліки на основі гліклазиду, глібенкламіду та метформіну. Для сердечників доступні препарати на основі 17 діючих речовин: аміодарону, атенололу, гідрохлортіазиду і інших.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter