Перед судом постане лікар-педіатр, яка поставила неправильний діагноз своєму 2-річному пацієнту. Ще на початку березня до лікарні у селищі міського типу Кельменці звернулася мама із малолітнім сином.

Читайте також: У квартирі на 7 поверсі знайшли мертве подружжя, дворічна дівчинка ледве дихала (відео)

Вона поскаржилася лікарці, що у дитини – повторна блювота, спостерігається в’ялість, сонливість і нежить. Педіатр поставила хлопчику діагноз ГРВІ та гострий обструктивний бронхіт. Дитині призначили медикаментозне лікування згідно з діагнозом і госпіталізували, пише 24 канал.

Проте стан хлопчика лише погіршувався, наступного дня йому стало гірше і його направили до Чернівецької обласної дитячої лікарні. Там лікарі поставили малюку правильний діагноз – синдром Рея.

На жаль, врятувати життя дитини не вдалося. Через місяць малюк помер.

Згідно з висновками судово-медичних експертиз, ненадання в районній лікарні своєчасної кваліфікованої допомоги дитині фактично позбавило її шансу на виживання.

Тепер лікар-педіатр постане перед судом. За неналежне виконання своїх професійних обов’язків лікарці загрожує обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте також: Гралася сірниками: 2-річна дівчинка заживо згоріла у машині батька

Що таке синдром Рея? Це – рідкісний і дуже небезпечний невідкладний стан. Він виникає у дітей та підлітків чоловічої статі (найчастіше – у віці від 4 до 15 років) під час лікування гарячки при грипі та інших ГРВІ препаратами, що містять ацетилсаліцилову кислоту.

Синдром Рея характеризується швидко прогресуючою енцефалопатією (ураження головного мозку з порушенням його функцій) і збільшенням печінки.

У дітей віком до 3-х років основними ознаками хвороби можуть бути порушення дихання, сонливість і судоми, а у дітей першого року життя відзначають вибухання великого тім'ячка.

За відсутності адекватної терапії характерно стрімке погіршення стану хворого: швидкий розвиток коми, судом, зупинка дихання.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook