Голова НААУ Лідія Ізовітова створила робочу групу з перевірки процедури отримання права на зайняття адвокатською діяльністю екс-головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом та його підлеглими.

Читайте також: Колишній військовий прокурор Матіос став волинським адвокатом і працює в Луцьку

Ідеться про низку рішень РАР, зокрема, Волинської області, якими видано Матіосу та іншим відповідні свідоцтва. Факт отримання свідоцтв цій групі осіб викликав обурення в професійній спільноті – як у формі публічних коментарів для ЗМІ та соцмереж, так і в формі звернень до НААУ.

Зокрема, напередодні до НААУ надійшли скарги щодо можливих порушень процедури допуску (в тому числі перевірки вимог щодо несумісності) та складання кваліфікаційного іспиту, оцінювання їхніх результатів, проходження стажування та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю Матіосу, Долгополову, Борзих, Миргородському, Опанасенку, Мікуліну, Філюку, Позняку, Оленському, Болдіну, Прозорському, Комарницькому, Ватагу, Величку, Грабовському, Свитку та іншим. Ці особи є колишніми працівниками ГВП.

Зокрема, з цього приводу звернулися громадська організація "Національний центр правозахисту" і адвокати Юрій Захаренко, Сергій Ярошенко та Юрій Глушко. В обох документах вказано на той факт, що Матіос і 16 осіб, які були працівниками Головної військової прокуратури, отримали свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність у Раді адвокатів Волинської" області в 1 день – 15 травня 2020 року під час карантинних обмежень. Крім того, адвокати вказують на те, що стосовно деяких із екс-працівників ГВП відкрито кримінальні провадження за їхні порушення під час здійснення повноважень.

Читайте також: Ексголовний військовий прокурор Анатолій Матіос покинув Україну (фото)

Голова НААУ також звернулася до ВКДКА щодо надання оцінки цій ситуації в межах повноважень, зокрема, перевірити дотримання процедури допуску А. Матіоса та його колишніх колег і складання кваліфікаційного іспиту. ВКДКА, разі виявлення таких порушень в діях КДКА регіону, має право скасувати відповідні рішення кваліфікаційних комісій про складання кваліфіспиту.

Робоча група має отримати у РАР Волинської області документи щодо проходження стажування, прийняття присяги, видачі свідоцтва цим особам.

Висновок робочої групи буде розглянутий Радою адвокатів України.

Додамо, що головою КДКА Волинської області, яка здійснювала допуск осіб до іспиту, приймала іспит і формувала результат був Веремчук Віктор Володимирович, котрий разом із Ульчаком Богданом Івановичем є засновниками відомої на Волині юридичної компанії ЮСТЕРРА.

Рада адвокатів Волинської області, враховуючи результати іспиту та стажування приймала рішення про видачу свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю.

Варто відзначити, що адвокатська спільнота Волині обурена такими діями зазначених вище осіб, які не тільки дискредитують очолювані ними органи, але й ставлять під великий сумнів рішення, які ними приймалися. Крім того, ширяться чутки, що відповідні рішення приймаються не за просто так, а конкретні доларові винагороди, які ласі на руку спритники беруть за свої послуги. Нібито це вартує від 2 до 5 тисяч доларів.

Так це чи не так можливо стане відомо після перевірки відповідних органів. Сподіваємось, що це проллє світло на прикрий інцидент, який поставив клеймо на усю адвокатуру Волині.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook