За копійки та не для селян: як на Волині роздають землю (відео), На Волині хочуть перейменувати місто, Коктейлі Молотова, сльозогінний газ та цегла: що відбувалось на Старому ринку між підприємцями та муніципалами (відео), Повалив дерева та позривав дахи: у місті на Волині пронісся буревій (фото, відео) – такими були головні новини Волині 29 липня.

Читайте також: На Волині трагічно загинула вчителька (деталі)

За копійки та не для селян: як на Волині роздають землю (відео)

Земельні торги на Волині – це завжди аукціон небаченої щедрості. Здавалося б на землю за копійки має вишикуватись черга з охочих, особливо місцевих. Втім зазвичай мешканці села тієї сільради, де проводяться подібні аукціони, про них ні сном, ні духом. Складається враження, що на таке свято життя  потрапляють лише обрані, яким як правило, й дістаються волинські чорноземи в оренду на десятки років майже за безцінь. Та й досить часто про такі аукціони жителі сусідніх областей дізнаються швидше аніж місцеві.

Не виключенням стали земельні торги у Турійському районі. Тут на аукціоні є три земельні ділянки: 22, 57 та 68 гектарів поблизу села Миляновичі Луківської ОТГ, яка власне виступає організатором цих торгів. Місцеві мешканці кажуть: хочуть вже давно взяти землю в оренду для ведення сільського господарства, бо ж мають переважне право її отримати та навіть готові заплатити початкову ціну. Проте не можуть цього зробити. Бо ж на земельних аукціонах вони, очевидно, непрохані гості і їх туди – не кличуть.

Що вже там говорити про селян, якщо навіть сільський голова нічого не знав про цей аукціон.

Читайте також: На Волині підприємець завдав державі збитків на понад пів мільйона гривень

Не дивлячись на бажання тутешніх обробляти ці поля – аукціони щодо цих трьох ділянок не відбулись вже втретє, бо ж  нікому не цікаво. Організатори земельних торгів кажуть – це через те, що оренда цих ділянок занадто висока. Давайте порахуємо! Наприклад, першу земельну ділянку у 22 гектара оцінили у 47 тисяч 868 гривень за рік. Саме таку суму потрібно орендарю заплати за рік оренди. Виходить символічна плата, як для такої родючої землі лише 181 гривня 32 копійки за гектар в місяць.

На Волині хочуть перейменувати місто

То Володимир-Волинський чи Володимир? Або може Ладомир? У місті в черговий раз підняли питання про перейменування міста. Його порушували, починаючи з 2015 року. Тепер пропозицію відкинути частку "Волинський" від назви древнього міста висунув народний депутат України Ігор Гузь. Уже є зареєстровний проєкт рішення щодо перейменування, яке розглянуть депутати 31 липня під час чергової сесії міської ради.

Володимиру-Волинському таки хочуть повернути давню назву Володимир, забравши приставку "Волинський".

Дискусії з цього питання ведуться вже більше 5-ти років. Його неодноразово піднімали депутати, активні громадяни і молодіжна рада. Заради цього навіть реєстрували відповідну петицію на сайті Єдиної системи місцевих петицій. Але віз і нині там.

Наразі пропозицію відкинути частку "Волинський" від назви древнього міста висунув народний депутат України Ігор Гузь

Враховуючи його депутатське звернення від 11-го березня 2020 року щодо повернення місту історичної назви, міська рада ініціювала процедуру щодо перейменування Володимира-Волинського. Наразі уже є зареєстрований відповідний проєкт рішення, котрий винесений на чергову сесію міської ради.

Активісти та народний депутат Ігор Гузь переконанні, що йдеться не про перейменування міста, а про повернення йому давньої назви, яка була дана з самого початку.

Читайте також: Перелом тазу в двох місцях: повідомили про стан 6-річного хлопчика, якого на Волині збив інкасаторський мікроавтобус

До слова, історики також наполягають, що саме Володимир – історична назва міста, що існувала майже 9 століть від початку його заснування, й була отримана волею хрестителя України-Русі – Святого Володимира Великого. Та й в літописі "Повість минулих літ" уперше згадується місто з назвою саме Володимир.

А приставку "Волинський", як прив’язку до певної території, місто отримало у 1795 році, коли Катерина ІІ приєднала тодішню територію Волині до Російської імперії й Володимир став повітовим центром новоутвореної Волинської губернії. Тоді його й перейменували, аби відрізняти від Владіміра-на-Клязьмі.

У проєкті рішення, який опублікований на сайті міськради, йдеться про те, що для вивчення цього питання було проведено ряд досліджень науковців та зроблено висновок, що на даний час не знайдено жодного юридичного документу, за яким місто Володимир-Волинський отримало до своєї назви приставку «-Волинський».

"Повернувши місту історичну назву, – сучасне покоління відновить свою генетичну пам’ять та історичну справедливість", – зазначається в документі, винесеному на розгляд депутатів на сесії.

Окрім цього, ще одне питання, яке розглянуть міські обранці "Про повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви Володимир".

"Проєкт рішення міської ради "Про повернення місту Володимиру-Волинському історичної назви Володимир" покликаний активізувати відповідну діяльність робочої групи, постійних депутатських комісій та сприяти належному проведенню широкого громадського обговорення цієї ініціативи.

Рішення, ухвалене за цим проектом, дозволить розпочати процедуру перейменування міста шляхом повернення йому історичної назви", – переконують в документі.

Відтак, у проєкті рішення пропонується перейменування міста здійснювати з урахуванням думки більшості населення територіальної громади Володимира-Волинського, а також звернутись до Волинської обласної ради щодо прийняття рішення про повернення місту історичної назви Володимир та затвердження Подання до Верховної Ради України щодо перейменування вказаного населеного пункту.

Читайте також: Повідомили деталі самогубства волинянина, який порізав себе та вистрибнув з вікна

Та все ж і назва Володимир для княжого міста теж, як виявляється, не остаточна. Адже депутат міської ради Ярослав Жук, пропонує перейменувати Володимир-Волинський на Ладомир. Мовляв, саме ця назва була первісною.

Він теж зареєстрував відповідний проєкт рішення і виніс його на розгляд депутатів на сесії.

"В документах, зокрема в Нестора, зазначено, що князь Олег підкорив в 885 році слов’янські племена, які жили по piчці Буг, центром яких було місто Ладомир. За угорськими рукописами, наше місто вже в 884 називалося Ладомир.

Літописець Нестор теж пише, що в 988 році київський князь Володимир Святославович завоював місто Ладомир і назвав його своїм іменем Володимир.

Тому даний проект рішення покликаний відновити справжній історичний статус міста, який був перекручений ходом різних подій в історії і прив’язувався до конкретних обставин.

Перейменування міста дасть можливість почати процес встановлення історичної справедливості для міста", – йдеться в документі.

Тож остаточне рішення за депутатами Володимир-Волинської міської ради. Вже у п’ятницю, 31 липня, вони розглянуть усі пропозиції й розставлять усі крапки над "і". Й через кілька днів ми нарешті знатимемо остаточний варіант назви княжого міста.

Коктейлі Молотова, сльозогінний газ та цегла: що відбувалось на Старому ринку між підприємцями та муніципалами (відео)

Коктейлі Молотова, сльозогінний газ, вогнегасник та агресія: саме так продовжилася так звана мирна акція підприємців з окремими атовцями, яка розпочалась в стінах Луцької  міськради, а завершилась сутичками у департаменті муніципальної варти.

Читайте також: На "Ягодині" затримали контрабанду медичного обладнання на майже 2 мільйони

Цікаво, що ці масові безпорядки з використанням спецзасобів та легкі тілесні ушкодженні відбувались на очах поліції, яких там, до слова, було 10 чоловік і, які нікого за це не затримали. 

"Підприємці Старого ринку влаштували сутички із нашими працівниками, які знаходились на ринку. Підприємці кидались камінням, цеглою, яблуками, застосували сльозогінний газ, дві особи перебувають у лікувальних закладах", – зазначила керівниця департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська.

Повалив дерева та позривав дахи: у місті на Волині пронісся буревій (фото, відео)

29 липня у місті Горохів пронісся буревій, який повалив дерева та позривав дахи у будинків.

Фото наслідків негоди оприлюднив у спільноті "Підслухано Горохів" Андрій Гаврилюк.

"Парк після бурі... Будьте обережні!" – підписав фото Андрій Гаврилюк.

У коментарях до допису користувачі написали, що сильний вітер також позривав дахи із будинків.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook