У селі Пожарки Рожищенського під час голосування про перехід церкви до ПЦУ не назбиралося достатньої кількості голосів членів релігійної громади.

Читайте також: У місті на Волині перший храм перейшов із УПЦ МП до ПЦУ

Про це повідомив у Фейсбук речник Волинської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) Олег Точинський.

"Сьогодні був присутній на "зборах про перехід" у селі Пожарки. Попередньо "ініціативна група" розвісила у селі оголошення про заплановане зібрання. Місцем проведення було визначено сільський клуб. Що характерно, в оголошені було написано "на збори запрошуються всі мешканці села незалежно від конфесії".

Цього дня в село приїхали також представники місцевої влади, поліції та духовенства. До речі, в одному з регіональних ЗМІ вже встигли написати, що представники УПЦ прибули для того, аби не зірвати збори, що абсолютно не відповідає дійсності. Особисто я неодноразово закликав і сільського голову, і поліцію, і всіх присутніх, аби збори проходили виключно в межах закону № 4128-д, який мені хоч і не подобається, однак регулює подібні процедури у правовому полі.

Спершу "ініціативна група" хотіла взяти на себе організацію проведення зібрання, на що їм було заперечено нормами того ж таки закону 4128-д. По-перше, вдалось, посилаючись на норму про те, що "Членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади" визначити, що відповідно до вимог Статуту Свято-Стефанівської релігійної громади УПЦ села Пожарки членами релігійної громади вважаються ті, хто регулярно бере участь у богослужінні, сповідається та причащається, дотримується церковних канонів і приписів, творить діла віри та прагне до духовно-морального вдосконалення.

По-друге, відповідно до норм закону 4128-д та Статуту релігійної громади, було визначено, що парафіяльні збори та збори територіальної громади – це різні речі. А згідно Статуту релігійної громади, парафіяльні збори повинні очолюватись настоятелем. Проти цього активно заперечував прибулий до села місцевий декан (благочинний) Київського патріархату. Також він хотів бути особисто присутнім на цих зборах, проти чого активно заперечували і парафіяни, і священики УПЦ МП.

У підсумку, після тривалих суперечок, вдалось вийти у законне поле. Усі, хто не мав відношення до Свято-Стефанівської релігійної громади УПЦ МП села Пожарки, покинули приміщення клубу, а збори, як і було домовлено, очолив настоятель. Було створено лічильну комісію, після чого усі присутні, ідентифікуючи свої особи (а не підніманням рук вгору), залишали свої прізвища у списках або "за УПЦ МП", або "за УПЦ КП".

Читайте також: Священик на Волині називає ПЦУ "сатанинською", а вірян – "грішниками"

Таким чином, збори завершилися слідуючим результатом: "за перехід в ПЦУ" проголосувала 71 особа, проти – 65. Після цього, використовуючи норму законопроекту 4128-д про те, що "Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш ніж двома третинами від кількості членів релігійної громади", було підбито підсумок зборів – Свято-Стефанівська релігійна громада УПЦ МП села Пожарки своєї конфесійної приналежності не змінює! Ледь-ледь нам вдалось провести усі вище описані процедури відповідно до закону 4128-д", – пише Олег Точинський.

"Особисто я вже не вперше спостерігаю, що представники УПЦ КП, для зручності яких (не для УПЦ МП) цей закон було створено, не бажають ним керуватись. Невже це складно? Невже правоохоронні органи чи органи державної влади не можуть забезпечити дотримання закону 4128-д? Якщо його не дотримуються, порушують норми статутів, ріжуть замки, а потім кажуть, що все було законно, тоді навіщо ці закони потрібні взагалі?" – додає він.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook