Стало відомо хто і для чого "розкручує" скандального екс-регіонала Євгена Мураєва.

Читайте також: Нардеп екс-регіонал назвав Євромайдан державним переворотом

Відповідний пост опублікував у мережі Facebook політолог Петро Олещук.

Від так, чоловік оприлюднив "Хайп для Мураєва".

Текст подаємо без змін:

"Одразу попереджаю. Те, що я тут пишу, призначено зовсім не для "малолітніх довбаків" різного віку, а для дорослої аудиторії.

Що я вам хочу сказати.

1. Останнім часом я помітив систематичну роботу по введенню Мураєва у "вищу лігу" української політики. Нічого нового – лише класика. Спершу з'являються рейтинги, де він згадується серед "перших". Це аби включити в обговорення ЗМІ та "експертне середовище", аби вони почали обговорювати, і ім'я лишилося "На слуху". Далі настає другий етап – "хайп", тобто посилена розкрутка прізвища серед мас довкола скандальної теми. Чому скандальної? Бо скандали усім найбільше цікаві. Так от, все це є у випадку Мураєва. Питання лише: "навіщо?"

2. Ні для кого не є секрет, що найуспішніша політтехнологія в Україні – залякування конкурентами та опонентами. Саме таким чином був переобраний на другий термін Кучма, але використовували цю технологію не лише його радники. Тобто, для Порошенка потрібен зручний опонент у другому турі. І, схоже, шукають цього опонента "На Сході".

Мабуть, першопочатково кандидатом-опонентом номер один розглядали лідера "Оппоблоку" Юрія Бойка. Але він має з цієї точки зору і виразні недоліки. По-перше, досить хитрий та обережний політик, що не робить якихось дуже контраверсійних заяв. По-друге, уникає тем, які "цікаві" для оточення президента, зосереджуючись на економічних питаннях. Коротше кажучи, неоднозначний опонент. "А раптом ще і йому програємо", – виникла думка у якійсь політтехнологічній голові. Так що Бойка, схоже, опосередковано визнали приналежним до топ-політиків. Ні, тут треба зі 100 % результатом. Тому, схоже, взялися за розкрутку Мураєва, який необхідні заяви робить з легкістю, викликаючи бурю суспільного обурення. Його функція саме така – викликати обурення. Ну і робити все, аби для патріотичного електорату на його фоні навіть Пашинський виглядав Архангелом Михайлом.

3. Чи загрожує щось самому Мураєву? Нічого. Обвинувачення у державній зраді не серйозні. Ну як можна довести держзраду на підставі його слів про Сенцова? Тут у Януковича держзраду ніяк не доведуть, хоча, наче, мають листи від його імені на адресу Путіна.

Читайте також: «Опоблок» Петра Порошенка. Москва міняє фаворитів

Даруйте, тут досить згадати справу "вишок" того ж Бойка. Резонансне питання було. А що зараз каже Луценко? Що немає жодних вишок і не було ніколи. Тобто, вони виконали свою політичну місію, і можуть піти. На цьому тлі всі ці підозри Мураєву виглядають виключно створенням тем для ЗМІ.

До речі, знаєте, як би діяли, якби справді хотіли розчавити Мураєва?

Нічого б не заявляли. Просто прибуло б "маскі-шоу" на всі його підприємства. Взяли б кілька десятків його найближчих соратників включно з бухгалтерами, і почали їх "пресувати" у СІЗО, поки не зібрали б досить матеріалів. Швидко б внесли подання до ВР, а тим часом перейшли би до розкуркулення фігуранта. Через тиждень у нього б не залишилося нічого. Дивись "кейс Оніщенка".

Але Оніщенко був особистим ворогом президента, а тут реальною ворожістю і не пахне", – пише Петро Олещук.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter