Інвестиційна компанія ICU, радe директорів якої очолювала колишня глава НБУ Валерія Гонтарєва, нібито допомагала екс-президенту Віктору Януковичу вивести з України $1,5 мільярда в період з 2012 по 2014 рік.

Читайте також: Як Порошенко заробляє на державі під час свого президентства

Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на видання Al Jazeera.

У документах описана складна мережа компаній, які брали участь у виведенні коштів на офшорні рахунки. Стверджується, що ICU виступала посередником щодо купівлі облігацій, деномінованих в доларах, від імені восьми кіпрських компаній.

Журналісти відзначають, що в постанові суду перераховані сотні компаній, деякі з яких кіпрські, які фактично були "трубопроводом для викачування грошей з країни".

Вся фінансова мережа була описана як очолюване Януковичем "злочинне підприємство". Також в документі вказується організація "Секретаріат" олігарха Сергія Курченко, якого називають "головним фінансовим директором" екс-президента.

Читайте також: Суд заборонив Ахметову витрачати більше 20 тисяч євро на місяць

При цьому в ICU повідомили, що ретельно дотримуються всіх законодавчих вимог до укладення брокерських угод з будь-яким клієнтом. А сама Гонтарєва зазначила, що, в транзакціях вона і ICU "не бачили нічого підозрілого".

За її словами, НБУ підтвердив отримання коштів і фінансовий моніторинг підприємств-нерезидентів, тому у ICU не було ніяких підозр щодо цих компаній, оскільки всі документи і виписки з рахунків у Національному банку повністю відповідали вимогам законодавства.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook