ТОВ "Гербор-Холдінг", експортуючи в ЄС і в країни Азії меблі, контрабандою через Волинську митницю перевозить у них сигарети і бурштин.

Читайте також: На "Устилузі" проводять обшуки через контрабанду

Про це заявив журналіст 1+1 media Євгеній Плінський на своїй сторінці у Facebook.

"Нещодавно начальник Волинської митниці Віктор Кривіцькийна своїй сторінці у Facebook похвалився, що відвідав у Володимирі-Волинському меблеву фабрику "Гербор-Холдінг".

Мовляв, підприємство сучасне, технологічне, а головне – є великим експортером своєї продукції, зокрема меблів, в Європу і Азію, яка оформляється саме на Волинській митниці.

Також Кривіцький пишається і тим, що "Гербор-Холдінг" отримав на Волинській митниці статус уповноваженого експортера.

Зазначимо, уповноважений експортер – це підприємство-експортер, юридична особа, яка зареєстрована в Україні і здійснює постійні відправки товарів на умовах угод і має право самостійно оформляти декларацію, незалежно від вартості товару.

Все б в цій новині нічого, якби не той факт, що згідно матеріалів кримінального провадження ЕРДР №42015000000001072 ТОВ "Гербор-Холдінг" з 2015 року входить до складу злочинного угруповання Петра Саганюка, мера Володимира-Волинського", – йдеться у дописі.

З його слів, ця ОЗГ займається контрабандою сигарет і бурштину в ЄС, а так само незаконним ввезенням високоліквідних товарів в Україну без сплати податків, завдавши тільки за 2015 рік збиток державі на суму 200 млн грн.

Читайте також: Митника, який пропустив 1,5 тонни бурштину, зробили заступником начальника Волинської митниці

Роль "Гербор-Холдінг" в цій ОЗГ, пише Плінський, полягає в тому, що в конструктивних порожнинах експортованих ними в ЄС і Азію меблів з України вивозять сигарети і бурштин.

"Це вам не бабусі з блоками в автобусах, і навіть не "намисто" з подвійними статями. Вшити на фабриці в диван або шафа 5 ящиків сигарет або 50 кг. бурштину можна так, що знайти його на митниці буде нереально.

За наявною у мене інформацією, саме через здійснення контрабанди бурштину всередині вироблених меблів "Гербор-Холдінг" вони і працюють в азіатському напрямку.

Адже основний споживач бурштину в світі – це Китай, а такий канал переправлення в країни середньої Азії, як меблі, підходить для цього якнайкраще. І поки на західному напрямку виявляють жмені сонячного каменю в бардачках і бензобаках, на схід тихцем відправляють тонни", – зазначає журналіст.

Читайте також: Чому на Волинській митниці змушують писати заяву на звільнення перед призначенням посади

Згідно матеріалів справи, йдеться у дописі, організацією цього процесу в ТОВ "Гербор-Холдінг" займається його керівник – Олег Борбелюк і його брат Валентин Борбелюк. Але розпочате в 2015 році розслідування ГСУ МВС України було спущено на гальмах, шляхом передачі його в березні 2016 через Києва в Рівненську область, де в травні 2016 його сховали під сукно.

Нагадаємо, у 2017 стало відомо, що слідчі управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області викрили масштабну схему переправлення та реалізації контрабандних товарів. Групі жителів прикордонного району, 2017 року вдалось ухилитись від сплати митних платежів та податку на додану вартість в загальній сумі 5,44 мільйона гривень. Тож, вже 6 квітня 2017 року на складах ТОВ "Гербор-Холдінг" було проведено обшуки та вилучено партію підакцизних товарів (цигарки та алкогольні напої) з ознаками підробки.

Причиною цього, зазначає Євгеній Плінський, стали домовленості керівника ОЗГ Петра Саганюка з Києвом про частку в контрабанді, яку і контролює після "зливу" кримінальної справи керівник Волинської митниці Віктор Кривіцький. Саме тому все оформлення меблів ТОВ "Гербор-Холдінг" відбувається на Волинській митниці.

"Здавалося б непов’язані теми вивезення сигарет і бурштину в ЄС і незаконне ввезення товарів в Україну під виглядом порожніх бусів насправді – ланки одного ланцюжка і результат роботи найбільшої на Волині контрабандної ОЗГ мера Володимира-Волинського Петра Саганюка, який, до слова,з 1998 року обіймав цю посаду п'ять разів поспіль", – підсумував журналіст.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter