Колишній політтехнолог Партії регіонів і керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт разом із колишнім російським розвідником Костянтином Килимникомобговорювали план щодо створення автономної республіки на окупованих територіях Донбасу.

Читайте також: Суд відмовився зняти арешт з частини коштів Януковича

Її мав би очолити президент-утікач Віктор Янукович, йдеться в опублікованому звіті спецпрокурора Роберта Мюллера, передає УП.

У документі зазначається, що у 2016 році Килимник написав електронного листа Манафорту, в якому розповів, що у під час поїздки у Москву, де на той час проживав Янукович, він "зустрівся з чоловіком", маючи на увазі українського президента-утікача.

Пізніше того ж року Килимник зустрівся з Манафортом у США.

"Спочатку, Манафорт і Килимник обговорювали план вирішення триваючих політичних проблем в Україні завдяки створенню автономної республіки у її індустріалізованому східному регіоні Донбасу та обрати вигнаного у 2014 році українського президента Януковича головою республіки", – йдеться у доповіді Мюллера.

Читайте також: "Розпуску Верховної Ради не буде", – Парубій

Цей план, як пізніше зазначав Манафорт, передбачав таємні способи контролю Росією східного регіону України.

Манафорт заявив, що якщо б він не перервав цю дискусію, Килимник попросив би у нього переконати Трампа у цьому мирному плані і Янукович очікував би, щоб той задіяв свої зв'язки у Європі та Україні для втілення цього плану.

"Манафорт від початку розповів прокурорам, що сказав Килимнику про те, що план був божевільним, обговорення припинилися, і що він більше не пригадував, що Килимник просив його переглянути план після їхньої зустрічі 2 серпня", – зазначають прокурори.

Однак прокурори показали йому інші електронні листи, у яких Килимник знову піднімав питання з "мирного плану" і Манафорт погодився, що пізніше ще були намагання обговорити цей план.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook