У кожну з лікарень на Волині надійшли гематологічні аналізатори від Світового банку.

Читайте також: В Україні запрацює "гаряча лінія" для скарг на медичні послуги

Про це інформують на Facebook-сторінці субпроекту “Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області”.

Цього тижня товариство з обмеженою відповідальністю “Хімлаборреактив” привезло на Волинь лабораторне  обладнання та витратні матеріали для визначення гематологічних показників. Адже саме ця фірма стала переможцем міжнародних конкурсних торгів.

Наразі 19 аналізаторів гематологічних автоматичних Міпdrау ВС-30s завезли у Волинську обласну клінічну, Луцьку міську клінічну лікарні, Волинський обласний госпіталь ветеранів війни та 16 центральних міських і районних лікарень. До них – комплекти реактивів та контрольних матеріалів.

Але, відповідно до договору, постачання відбуватимуться й надалі. Адже реактиви мають термін придатності, тож їх підвозитимуть однаковими частинами у медзаклади ще п’ять разів з інтервалом у два місяці. Ці аналізи для волинян проводитимуть безплатно.

Читайте також: Які послуги у медичних закладах стали безкоштовними

Вартість договору – понад 200 тисяч доларів США.

Довідово:

Гематологічний аналізатор – прилад, призначений для проведення кількісних досліджень клітин крові у клініко-діагностичних лабораторіях. За його допомогою можна робити швидкі та точні аналізи. У медзакладах поступово відмовляються від використання виключно роботи лікарів-лаборантів, розуміючи переваги високоякісного медичного обладнання.

Гематологічний аналізатор, закуплений у рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» – це прилад другого покоління. Його переваги – автоматизація процесу проведення аналізу, підвищена продуктивність (до 60 проб на годину), система підвищеної біологічної безпеки гематологічного аналізу (використання закритих пробників). Він розрахований на 19 параметрів клінічного аналізу крові, включаючи диференціювання лейкоцитів та побудови 3-х гістограм із розподілу лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter