Нову школу у селі Любохини планують добудувати вже за кілька місяців, тож після Нового року там зможуть навчатися діти.

Читайте також: На Одещині живе родина, яку об’єднує 346 людей

Новобудову, у рамках робочого візиту у Старовижівський район, відвідав голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, про це повідомляє Волинь моя.

Старі приміщення школи учнів давно не вміщають, а кількість дітей у Любохинах постійно зростає. Немає тут ні актового, ні спортивного залу. Тож селяни сподіваються, що нове приміщення, нарешті, добудують. Нова школа, яку почали зводити ще у 2012 році, матиме три поверхи та розрахована на дві сотні учнів. Крім великих актової та спортивної залів, буде і простора їдальня.

На вулиці зроблені майже всі інженерні мережі. Основна маса робіт – завершити фасад та невеликий стадіон. Ну і всередині школи – майже всі мокрі роботи завершені, тривають опоряджувальні. На сьогодні ми потребуємо 27 мільйонів гривень, аби завершити. Думаю, що на 1 вересня її ще не буде. Ми офіційно стрічку переріжемо на Миколая, а дітки підуть сюди з нового року.

Читайте також: Український фільм отримав гучне визнання за кордоном

"Я бачу тут те саме, що бачив в Осівцях Камінь-Каширського району. Школа, де спокійно могли б навчатися 450 учнів, розрахована максимум на 200. Це – зайва трата коштів. З іншого боку, ми вже нічого зробити не можемо, бо вона вже практично добудована, завершився внутрішній благоустрій", – зауважив Олександр Савченко.

Однак, на його переконання, дофінансовувати об`єкт треба. Кошти на школу спрямують з Держфонду регіонального розвитку.

Керівник області відвідав і Старовижівську школу-гімназію, де навчаються молодші школярики. У новому навчальному році тут очікують щонайменше сотню першачків. Приміщенню вже 78 років, однак воно у доброму стані. Зараз за кошти районного бюджету утеплюють фасад.

Читайте також: Помер боєць волинської бригади

При школі облаштовують і інклюзивно-ресурсний центр, який надаватиме корекційні та реабілітаційні послуги дітям з особливими потребами з усього району. Ремонтні роботи – на стадії завершення. Уже придбали і частину корекційного обладнання, сухі басейни, килимки для занять ЛФК, інші засоби. Відкриватимуть центр – першого вересня.

Також голова облдержадміністрації оглянув дитсадок у селі Кримне Старовижівського району. Там йде до завершення реконструкція обсягом у 3,6 млн. грн., бо понад десяток років приміщення не використовували. Сільська громада змагалася за цей проект на конкурсі за фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. І перемогла – держава профінансувала 90% вартості проекту.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter