Псевдоволонтери здійснюють збір коштів на території Волинської області, не маючи при цьому жодних дозвільних документів. Поліція ж не приймає жодних заходів для припинення такої незаконної діяльності, тому в Асоціації правозахисників Волинської області звернулись до прокуратури для вирішення цієї проблеми.

Читайте також: У Луцьку псевдоволонтер збирав гроші на лікування дитини

Голова Асоціації правозахисників Волинської області Роман Літвінчук застерігає краян, що псевдо-волонтери прикриваються міжнародним Благодійним Фондом "Люди сильні духом", пише Інформаційне агенство Волинські Новини.

"Спочатку цю групу затримали в Ковелі і виявили, що належних документів ці люди не мають. Вони перебували в стані алкогольного сп’яніння і погрожували громадянам, які проявляли зацікавленвсть їхньою діяльністю. Далі їх затримувала в Луцьку муніципальна варта, потім псевдоволонтери знову були помічені в Ковелі. Тут вони собі безперешкодно діють час від часу. Є підозра у корупційних діях або бездіяльності ковельських поліціянтів", – розповідає громадський активіст.

Та додає, що псевдоволонтери представлялися волинянами й мали при собі недійсні документи.

"Зупинившись біля підозрілих осіб, громадські активісти поцікавилися, хто вони, на що вищезгадані особи відповіли, що є жителями «Володимир-Волинської області» і пред`явили документи на дозвіл проведення волонтерської діяльності в Криму та Севастополі, видані 2016 роком. Також виявили, що ящик для збору коштів не був відповідно опломбований. Вказані факти й документи нам підставу вважати цих людей шахраями, про що було повідомлено відповідні органи. Втім, у Ковелі коли на місце прибула поліція, то сказала, що у цих волонтерів всі документи в порядку.

Але на запитання про те, які саме документи повинні мати при собі волонтери, які збирають кошти, поліцейський відповів, що він цього не знає. Після того, як поліцейський пішов, волонтер підійшов до громадського активіста та пригрозив розправою, мотивуючи це тим, що «ми платим мєнтам». Із цього приводу в прокуратуру надіслали звернення", – розповів Роман Літвінчук.

Читайте також: Українців попереджають про нову схему шахрайства

Громадський активіст наголошує, що для збору коштів, волонтер має мати посвідчення волонтера з вклеєною фотографією, видане відповідної волонтерською організацією (згідно з пунктом 1 Наказу Міністерства соціальної політики України № 1100 від 29.12.2014 року затверджено примірний зразок посвідчення волонтера). В ньому зазначається найменування та адреса волонтерської організації, строк дії документу, є підпис голови організації та печатка. Також волонтер мусить мати при собі паспорт чи інший документ, який посвідчує особу.

Окрім цього той, хто збирає гроші, має мати нотаріально завірену довіреність або контракт з громадянином, який потребує допомоги і на адресу якого спрямовуватимуться зібрані кошти. У контракті повинні бути зазначені мета, терміни збору коштів, а також інформація про діагноз захворювання дитини або дорослого, лікувальний заклад, де він знаходиться, й про інформаційний ресурс, де можна ознайомитися із звітом про використання зібраних коштів.

Крім того, за законодавством України про волонтерську діяльність, такі добровольці повинні працювати безкоштовно.

 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook