Перший випадок африканської чуми свиней у 2019 році зафіксували на Ківерцівщині. Тіло дикого кабана виявив при обході єгер ГО ТМР "Горинь" в лісосмузі на території мисливських угідь організації поблизу села Скреготівка Ківерцівського району. Він же і сповістив відповідні служби.

Читайте також: Гори гноївки і пустеля: що чекає сусідні з норковою фермою села Волині

Про це повідомляє Ківерцівський районний інформаційний портал

З метою встановлення причини загибелі дикого кабана, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області було проведено епізоотичне обстеження та відбір проби патологічного матеріалу (трубчасту кістку). Матеріал було направлено до Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини для дослідження на наявність вірусу АЧС. Підозру на захворювання підтвердили.

Читайте також: У Польщі фермери страйкують проти України через АЧС

За дорученням голови районної державної адміністрації розробили план заходів, оповіщені усі служби, лісові та мисливські господарства району. Наразі спеціалістами Ківерцівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області проводяться подвірні обходи сіл Скреготівка, Берестяне.


За результатами проведеної роботи у понеділок, 11 лютого 2019 року, о 10.00 годині голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук проведе спільне засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Ситуація щодо попередження поширення епідемії африканської чуми свиней перебуває на особистому контролі голови районної державної адміністрації.

За інформацією начальника Ківерцівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Петра Плодніка, у приватному секторі спеціалісти почали подвірні обходи, з'ясовують ситуацію з наявним подвірним поголів’ям і його станом. Також проводять роз’яснювальні бесіди про небезпеку і методи запобігання виникнення даного захворювання.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook