Прийом з травня 2018 року першокласників до школи за місцем прописки створив справжній нелегальний ринок для бажаючих на цьому заробити, а також обмежує права дитини на отримання якісної освіти.

Читайте також: Українські вчителі будуть змушені проходити ЗНО

Таку думку в ефірі одного з ток-шоу народний депутат від БПП Ірина Суслова.

"Що створили цим наказом і що відбувається зараз. Зараз укладаються фіктивні договори оренди, які коштують від 300 до 500 доларів. На стовпах прямо, в інтернеті можна побачити оголошення, що зроблю прописку, офіційно, школа поруч така-то. Ми відкрили "чорний ринок". Будь ласка, підписуйте договори на 2-3 місяці. Наші попередження до Міністерства освіти були озвучені, але вони не були враховані", – підкреслила нардеп.

За її словами, так званий новий порядок зарахування дітей до школи також іде врозріз із метою реформи.

Читайте також: Луцькі освітяни висловили свої думки стосовно закупівлі мультибордів

"Гроші не пішли за дитиною. Не дитина з батьками вибирає собі школу, в якій буде вчитися і реалізовувати своє право на освіту. А гроші йдуть за РДА. Саме районні державні адміністрації роблять розклад цих шкіл і закріплюють за територією, яку обслуговують. Тепер РДА визначає, куди підуть гроші на освіту. Це в свою чергу позбавляє можливості конкурувати між школами", – зазначила Суслова.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter