Законопроект, який забороняє у Україні "рускій мір" і який запропонував прийняти на сесії Верховної Ради укропівець Олександр Шевченко, народні депутати провалили. Як не дивно, за те, що має зміцнити українську державу та позбавити її від впливу Росії, не проголосували нардепи із провладної партії – БПП – зі 135 народних обранці свої голоси за віддали 84 депутати, троє утрималися і аж 31 депутат – не проголосував. Крім того, з депутатської групи "Воля народу", куди входять деякі із народних депутатів від Волині, проголосував аж один народний обранець.

Читайте також: "Ідеологія "руского міра" – це ракова пухлина", – Олександр Шевченко

Про те, чому важливий цей законопроект в ефірі ТРК "Аверс" розповів очільник Волинського УКРОПу, радник голови обласної ради Вячеслав Рубльов, інформує прес-служба партії.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", щодо засудження та заборони "російського світу" ("руского міра") як форми націонал-соціалізму (нацизму) в Україні.

"Цей законопроект не прийнятий тому, що немає політичної волі. Олександр Шевченко показав для всіх українців, хто у Верховній Раді за Україну, а хто проти, бо ж навіть не вистачило голосів, аби за цей законопроект проголосували в першому читанні. Тобто, виходить так, що проукраїнських сил не вистачає, аби не тільки заборонити "рускій мір", а відстоювати Україну, яка має розвиватися як самостійна держава", – переконаний укропівець.

Як відомо, чинне законодавство України містить лише заборону комуністичного та націонал-соціалістичного режимів. За словами Вячеслава Рубльова, негативний вплив «руского міра» яскраво демонструє нинішня ситуація на Сході України. Адже там повністю знищується національна ідентифікація та нівелюються усі людські загальноприйняті принципи.

За переконанням Вячеслава Рубльова, у Верховній Раді мають бути люди, які повинні відстоювати національні інтереси. Але в них немає волі для реалізації першочергових державних завдань – оборони і розвитку країни.

Читайте також: Народні депутати від УКРОПу закликали парламент заборонити "рускій мір" в Україні

В пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, саме проросійські виступи за ідею так званого "російського світу" ("руского міра"), тобто за російську неоімперську, геополітичну, культурно-історичну ідею міжнародного та міждержавного співтовариства, об'єднаного причетністю до Росії і прихильністю до російської мови та культури, під гаслами єднання та "захисту" носіїв російської мови та культури. У ході демонстрацій проросійські активісти та найманці здійснювали спроби захоплення державних установ (були захоплені будівлі Донецької, Луганської та Харківської ОДА). Між учасниками проросійських найманців та проукраїнських акцій виникали сутички: найбільші з них відбулися у Харкові та Донецьку, під час яких постраждали десятки осіб. Як наслідок, саме ідея "російського світу" поклала початок військовому конфлікту в центрі Європи в 21 столітті.

Укропівець переконаний: ті народні депутати, які не проголосували за законопроект, мають певні зв’язки із тими, хто наживається на впровадженні "руского міра".

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter