Міжнародна група вчених заявила про те, що доза алкоголю, яка перевищує 100 грамів на тиждень, негативно впливає на тривалість життя. Більш того, дослідники встановили залежність між збільшенням дози і зменшенням тривалості життя.

Читайте також: Україну визнали найдорожчою країною за доступністю смертельних звичок

Висновки вчених були опубліковані в журналі The Lancet, пише zn.ua.

У ході дослідження вчені вивчили дані майже 600 тисяч людей, які були визначені дослідниками як "питущі". Дані бралися з трьох баз: біобанку Великої Британії, програми Кембриджського університету ERFC та європейської програми EPIC-CVD, присвяченої дослідженню раку і харчування. 44% учасників – жінки, 21% – ті, хто палять.

Вчені розподіляли анкети по групах в залежності від вживаної дози алкоголю на тиждень. Ті, хто пив більше ста грамів, склали 50%, а ті, хто споживав більше 350 грамів, – 8%. 40 310 осіб померли від серцево-судинних захворювань, а 39 018 зазнали перших їх ознак.

Дослідники помітили кореляцію між збільшенням дози вживаного алкоголю та зменшенням тривалості життя. Виявилося, що вживання від 100 до 200 грамів алкоголю на тиждень зменшує передбачувану тривалість життя на півроку, від 200 до 350 грамів – на один-два роки, а понад 350 грамів – на чотири-п'ять років.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter