Катастрофа літака Ан-148 у Підмосков'ї могло бути пов'язана з неправильними даними про швидкість польоту через обмерзання датчиків.

Читайте також: На Полтавщині гелікоптер врізався у телевежу, всі пасажири загинули (Фото, Відео)

Про це повідомили у Міждержавному авіаційному комітеті РФ (МАК) після завершення розшифровки даних параметричного бортового самописця, пише УНІАН.

"Попередній аналіз зареєстрованої інформації, а також аналіз аналогічних випадків, що сталися у минулому, дозволяють припускати, що чинником розвитку особливої ситуації у польоті могли стати неправильні дані про швидкість польоту на індикаторах пілотів, що, у свою чергу, мабуть, було пов'язано з обмерзанням приймачів повного тиску (ППТ) при виключеному стані систем їхнього обігріву", – повідомили в МАК.

"У всіх інших польотах, наявних на самописці (ще 15 польотів), обігрів ППД включався перед зльотом на виконавчому старті", – йдеться у повідомленні.

У МАК зазначають, що особлива ситуація на борту почала розвиватися приблизно через 2,5 хв після зльоту на висоті близько 1300 метрів і приладовій швидкості 465-470 км/ч. У відомстві додали, що в цей момент самописці літака зафіксували розбіжності між даними датчиків швидкості.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter