Нового начальника Волинської митниці Андрія Войцещука обвинувачували у зґвалтуванні та нанесені тілесних ушкоджень своїй колезі. Ось такий шлейф тягнеться за свіжими кадрами, які заступають на керівні посади при новій владі. Але, точніше буде сказати, кадри не такі вже й свіжі. Новоспочений головний митник провів нараду з підлеглими, де цікавився підсумками роботи на митниці першого півріччя 2019-року. 

Читайте також: Дружина скандального волинського митника звинуватила журналістів у незаконному проникненні в громадське місце

Митники Волині 16 липня зібралися у Римачах, щоб прозвітувати про свою роботу. Нарада відбувалася за участі нещодавно призначеного виконуючого обов’язки голови Волинської митниці Андрія Войцещука та тимчасово виконуючого обов’язки голови Волинської ОДА Олександра Киричука.

Під час наради були присутні керівник митних постів Волині. Усі зі заздалегідь підготовленими листочками. Немов реферати зачитують цифри, про кількість автомобілів на "євробляхах", які в цьому році перетнули кордон, про контрабанду, яку зловили, про сканер, який єдиний, як виявляється, на цілу західну митницю. Про вибіркові огляди автомобілів.

Першим до трибуни вийшов звітувати начальник митного поста "Ягодин" Олександр Оникійчук. Цей чоловік вже добре знайомий волинянам. Саме під час дефіляди в честь його дня народження п’яні митники напали на знімальну групу телеканалу "Аверс". Після сухої доповіді із цифр голова Волинської митниці Андрій Войцещук поцікавився скільки скарг надійшло від осіб, які перетинали кордон. На Ягодині таких скарг зафіксовали 156. Але речниця Волинської Митниці Валентина Черниш, наголосила, що майже усі скаржаться на довгі черги і не більше.

Звіти це звичайно серйозно і потребують окремої уваги, якщо аналізувати саме цифри, адже за кожною здавалося б простою цифрою озвученою у цьому залі стоїть окрема корупційна схема, яка поповнює кишені цього шанованого панства. 

Читайте також: Як працює схема заробітку волинських митників на контрабанді: розповідь працівника (відео)

Від монотонного читання звітів, схоже геть знудився заступник голови Волинської Митниці Юрій Терещук. Зам вирішив поцікавитись у Андрія Войцещука щодо злощасного бурштину, який став ще однією плямою на і без того не вельми чистій репутації митників.

Нагадаємо, місяць тому у пресі з явилася інформація про те, що поляки нібито затримали тонну бурштину, яку пропустили на Ягодині волинські митники.

Здійнявся неймовірний галас, але досі офіційних коментарів з приводу такої солідної партії сонячного каменю ніхто не дав. Щоправда за кілька місяців вага дорогоцінної копалини зменшилася до 400 кілограм. Про цей бурштин у новоспеченого начальника і запитався Юрій Терещук.

Проте це питання виявляється не на часі, і нема чого сьогодні про таке питатися.

Наступне питання – про афери з розмитненням автомобілі, за які митники кладуть чи маленькі хабарі до кишень. Але про це теж не можна.

Читайте також: Власов вдруге надурив Зеленського: як Гройсман намагається втримати контроль над ДФС та митницею

Відзначимо, новопризначений митник Андрій Вройцещук, має ще ту славу. Його обвинувачують у згвалтуваанні та нанесені тілесних ушкодження. Подейкують, що так завершилося святкування Дня митника у 2013 році у Хмельницькій області. Там він очолював Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

Нагадаємо як потрапив на Волинь Андрій Войцещук. Новий президент Володимир Зеленський сколихнув українську митницю хвилею звільнень. Публічних і різких. Мовляв, міняємо поганих начальників на хороших. І ось вам результат.

Відзначимо й таке, що на Волинській митниці в принципі нікого так і не поміняли досі. Євген Шелігацький з тимчасово виконуючого обов’язки відправився на посаду заступника голови. А Віктор Кривіцький, якого давно вважали звільненим, досі є керівником Волинської митниці.

Мало того, як виявилося він рік примудрився всидіти одразу на двох посадах. Адже у 2018-му Кривіцького перевели у заступники голови ДФС України. Але з посади керівника митниці Волині, як вже сьогодні з'ясувалося, він не звільнився. Кілька місяців тому Кривіцького у Києві гучно звільнили, мовляв кришує корупцію, але лише з посади заступника голови ДФС, а не з посади керівника митниці. Бо ж на митниці кришувати корупцію можна, так?

Зараз Кривіцький офіційно на лікарняному. Але джерела повідомляють, що з дня на день має бути наказ про його звільнення. Зрештою, не зрозуміло хто тут кращий Кривіцький чи Войцещук, одна історія про зґвалтування чого варта. А ще дружині Андрія Войцещука хтось час від часу дарує більше як по півмільйона гривень.

Детальніше у сюжеті ТРК "Аверс":

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook