Волинська митниця, яка є однією з найбільш корумпованих в Україні, залишилась без керівника на 2 тижні. Вся система управління відомством, по суті, паралізована. Все це через відхід Євгена Шелігацького у відпустку.

Читайте також: Журналіст викрив схему збагачення Гройсмана і Кривіцького на Волинській митниці

Чому звичайна відпустка чиновника породила цілий ряд проблем на волинській митниці пояснив журналіст-розслідувач 1+1 Євген Плинський.

"Фунт Шелігацький втомився і через 4 місяці роботи на посаді в.о. керівника Волинської митниці пішов у відпустку з 12 по 25 листопада.

Завдяки цьому, одна з найбільших і корупційних митниць країни на два тижні залишилася без керівника, без його заміни і з, по суті, паралізованою системою управління.

Читайте також: Викрита схема ДФС та митників, які на Волинській митниці допомагали контрабандистам заробляти мільйони на телефонах iPhone

Чому так?

Призначення Шелігацького на посаду в.о. керівника сталося 11 липня після того, як його куратор Віктор Кривіцький пересів у крісло заступника Продана по митниці.
Підписав це призначення тоді в.о глави Державної фіскальної служби Мирослав Продан.

Читайте також: "Екс-глава ДФС Продан втік у Молдову в багажнику авто", – журналіст

Але статус в.о. не дозволяє Шелігацькому перекласти на час своєї відсутності повноваження керівника митниці на когось розпорядженням самого Шелігацького. Зробити це може тільки в.о. очільника ДФС Олександр Власов.

Але після цього Шелігацький втрачає свій статус в.о. керівника і, вийшовши з відпустки, сяде в крісло заступника.

Після цього його патрон Кривіцький повинен йти на уклін до Власова і просити перепризначити його фунта.

Але Власов з величезним задоволенням підкладе "свиню" Кривіцькому і не перепризначить Шелігацького, так як між ними дуже непрості відносини.

Тому Шелігацький за погодженням з Кривіцьким просто кинув митницю без керівника і поїхав відпочивати.

Єдине що зміг дозволити собі Шелігацький, відповідно до повноважень, – це призначити Тетяну Кравець, начальника управління організації митного контролю, виконувати обов'язки заступника начальника Волинської митниці. Адже заступників там теж за фактом немає.

Одні з них – Юрій Терещук, сидить у декретній відпустці, явно ховаючись там до кращих часів, просиджуючи з коляскою епоху "Кривіцького", з яким у нього явний конфлікт.

А другий зам. начальника – Василь Герман, хоч формально на посаді заступника, але абсолютно не при справах, так як теж не в команді Кривіцького. Він людина львівського авторитета "Пупса" і нардепа Антонищака, які тягнуть його на Львівську митницю, але ніяк не можуть протягнути.

Герман просто сидить, "валяє дурня" і чекає моменту підсидіти керівника Львівської митниці Левка Прокипчука.

Що в підсумку?

Жадібність Кривіцького до контролю Волинської митниці та її схем привела до двотижневого паралічу її управління. Як цим скористаються контрабандисти? Думаю, варіантів не дуже багато", – зазначає Плинський.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter