В ніч з 30 на 31 березня 2019 року Україна переходить на літній час. О 3 годині ранку слід перевести годинник на годину вперед. Тобто замість 3.00 стане 4.00, і спати цієї ночі вже доведеться на годину менше. У підсумку світловий робочий день стане на годину довшим, інформуєУНІАН.

Читайте також: Як побороти весняну депресію: три дієві поради

Прихильники переходу на літній час намагаються обґрунтувати його економічно, починаючи з Бенджаміна Франкліна, який будучи в 1784 році посланником у Франції, анонімно опублікував лист з пропозицією, щоб парижани економили на свічках, використовуючи ранкове сонячне світло. А також в сатиричній формі пропонував оподаткування віконних віконниць, пробудження жителів дзвоном церковних дзвонів і стріляниною з гармат на світанку.

Читайте також: Гарячі ігри у ліжку: як уникнути зрад

Але існують і альтернативні рішення для досягнення економічного ефекту, без переведення стрілок годинника. У деяких країнах відбувається зсув режиму роботи на підприємствах у зворотний бік (тобто влітку робота починається раніше, взимку пізніше, і в залежності від складності роботи – не тільки на 1 годину). В Японії в деяких відповідальних випадках робота повинна починатися тільки через 2 години після сходу сонця, наприклад, при здачі іспитів.

Переведення часу 2019: як зміниться графік руху транспорту

Після переведення годинників 31 березня поїзди вирушатимуть і прибуватимуть за новим часом, який вказаний у квитках. Зазначається, що час відправлення та прибуття в придбаних на 31 березня залізничних квитках вказаний вже з урахуванням переведення годинників на літній час.

"Під час квантового стрибка у часі просимо пристебнутися. Поїзди Укрзалізниці за мить здолають цілу годину. Увага: час відправлення та прибуття в залізничних квитках вказано з урахуванням переведення годинників на літній час. Переводимо годинники 31 березня", – йдеться в повідомленні "Укрзалізниці".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook