Директор луцької фірми-перевізника вважає, що рішення виконкому, яке гарантує пільговий проїзд студентів віком до 18 років у луцьких маршрутках, провокує конфлікти між водіями та студентами.

Читайте також: У Луцьку їздить маршрутка "підвищеної" комфортності

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження 21 червня, передає Інформаційне агенство Волинські Новини.

Автор звернення, директор ТзОВ "Санрайз" Юрій Девіцький зазначив, що проблема полягає в тому, що згідно зі законодавством, в Україні скасовані пільгові категорії, є закон про монетизацію пільг. Лише у законі про захист дитинства вказано, що органи місцевого самоврядування можуть надавати пільгу для студентів та учнів в період навчання для доїзду до місця навчання та у зворотному напрямку.

Зі слів перевізника, нині рішення виконкому спровокувало і провокує створення конфліктних ситуацій. Водії вимагають пред’являти документи, а юні пасажири часто відмовляються це робити. Отже, він просив привести рішення виконкому до норм чинного законодавства та уточнити питання перевезення учнів та студентів під час канікул.

«Люди відмовляються показувати документи, водій дзвонить і каже мені: «мене обложили так зі всіх сторін, що в мене руки трусяться»», - розповідає про конфлікти між студентами та водіями перевізник.

Читайте також: Як луцькі перевізники економлять на якості перевезень у маршрутках

Також він зауважує, що з 1 вересня, коли студенти та учні їздитимуть масово, буде неможливо проконтролювати документи студентів.

Голова комісії Андрій Козюра запропонував на наступне засідання комісії запросити всіх посадовців, причетних до питання – керівника відділу транспорту, директора департаменту економічної політики, керівника ЛПЕ тощо.

Своєю чергою, директор департаменту економічної політики Олександр Озінович зазначив, що нещодавнім рішенням виконкому щодо вартості проїзду в тролейбусах для усіх студентів лишили вартість проїзду на рівні 1 гривні і це не викликає проблем. З його слів, пасажир у маршрутці повинен вказувати документ і тоді конфліктів не виникатиме. В учнівському квитку, зокрема, вказано рік народження. Оскільки у студентському квитку вік особи не вказується, у разі перегляду рішення виконкому, він пропонував зберегти пільгову вартість проїзду для учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Отже, до розгляду питання повернуться, залучивши перевізників та посадовців, під час наступного засідання комісії.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter