Власники автомобілів з єврономерами протягом перших 60 днів з моменту набрання чинності законом про зниження вартості розмитнення зможуть зареєструвати їх зі знижкою 50%, якщо Верховна Рада 8 листопада у другому читанні проголосує за норми, запропоновані Комітетом з питань податкової та митної політики.

Читайте також: Власники "євроблях" виїхали на акцію під ВР з вимогами про розмитнення

Про це повідомила глава комітету Ніна Южаніна, пише УНІАН.

Вона зазначила, що протягом перших 180 днів дії закону до власників машин на єврономерах не застосовуватимуться штрафні санкції. Крім того, пропонується доручити Кабінету міністрів розробити протягом місяця порядок розмитнення автомобілів, оскільки зараз діє наказ, що регламентує порядок таких дій, але він не враховує вищезазначені поправки.

"Ми додали, що цей пільговий період з коефіцієнтом 0,5 не може бути більшим як 60 днів, але і не меншим як 30 днів після розробки порядку. Тому всі, хто зараз на руках мають документи, з першого дня набрання законом чинності відразу зможуть піти і розмитнити автомобіль з коефіцієнтом 0,5", – сказала вона.

Ті автовласники, у яких документи не в повному порядку, зможуть пройти розмитнення протягом 30 днів після введення в дію нового порядку, розробленого Кабміном.

"Громадянам буде надано можливість певний період застосовувати знижену в два рази ставку. По-друге, ми залишаємо без змін норму щодо скасування екологічних вимог при взятті автомобіля на облік в Україні. Незважаючи на те, що Міністерство екології звернуло увагу, що дана норма порушує зобов'язання України, які були взяті при підписанні певних угод і конвенцій, розуміючи складність ситуації, ми відступимо від цього питання і залишимо ту норму, яка була в першій редакції", – сказала Южаніна.

Читайте також: Нардепи пропонують розмитнити "євробляхи" зі знижкою 50%

Також комітет переглянув базові ставки для автомобілів.

"Якщо в першому читанні було €50 – для бензинових і €75 – для дизельних двигунів, то зараз є ще одна градація – залежно від обсягу двигуна. Так, €50 – це базова ставка для бензинових з об'ємом до 3 тис. куб сантиметрів, від 3 тис. - €100 базова ставка. За дизельним €75 – для двигунів з об'ємом до 3,5 тис. сантиметрів кубічних, від 3,5 тис. – базова ставка становитиме €150", – пояснила Южаніна.

Пропонується також внести ще одну норму, що найбільшим коефіцієнтом віку буде 15. Тобто, якщо автомобіль буде навіть старший за 15 років, то максимально застосовуватиметься коефіцієнт 15.

"Коефіцієнт віку - кількість повних років від дня виробництва до дня реєстрації автомобіля. Це означає, що вік випуску і вік реєстрації не розраховуватиметься повним. Тобто, ми припускаємо, що ще плюс два роки до року його випуску", – сказала вона.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter