Питання Російської православної церкви на території України можна вирішити не лише за допомогою автокефалії, а через економічні заходи.

Читайте також: "Я її очолю", – Філарет про помісну церкву

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів народний депутат Вадим Денисенко.

"Церква – це величезна економічна машина з заробляння шалених грошей. Собівартість свічки у сотні разів менша, ніж її ціна. Таке буває тільки з наркотиками", – каже він.

Якщо зайнятися питаннями економічної діяльності Української православної церкви Московського патріархату, її лояльність зразу змінилася б.

"В далекому 1999 році московська церква в Україні вирішила підтримувати комуніста Петра Симоненка на президентських виборах. Це дуже обурило тодішню владу, Леоніда Кучму. І через кілька тижнів після цієї заяви церкви на митниці при переході кордону затримали єпископа Житомирського. Він віз подачі до Москви – кілька кілограмів золота. Їх конфіскували. Після цього російська церква несподівано стала підтримувати Кучму", – говорить Денисенко.

Можна поцікавитися на які гроші живе церква. Багато цікавого випливло б назовні, вважає політик.

Читайте також: Патріарх Філарет пропонує Московському патріархату змінити назву

"Церковники ж мають право брати від усіх, це не злочин. Можливо є і нафтові гроші, і нарко-гроші. Бразильського бойовика Лусваргі затримали в Голосіївському районі в монастирі, який побудували на гроші "общака" міста Києва. Його засновником був відомий бандит Володимир Кисіль.

Є інша історія. Дуже боюся, що протягом наступного року, очевидно, в південних областях, будуть вигадувати релігійні конфлікти і "гоніння" на російську церкву. Найближче до цього – Запорізька область. Пам'ятаємо, як там відмовились відспівувати хлопчика, хрещеного Київським патріархатом, інші моменти. Ці історії штучно розкручуються, щоб показати "гоніння" на себе. Це політтехнологія", – наголосив Денисенко.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter