Система фотофіксації порушень ПДР буде запущена в Україні вже восени поточного року. Для її впровадження вже все готове – визначено фінансування, розроблені необхідні законодавчі та нормативні документи.

Читайте також: Як українці ввозять "євробляхи" на окуповані території через Волинську митницю

Про це повідомив на науково-практичній конференції "Розвиток національної політики в сфері безпеки дорожнього руху. Безпека транспортних засобів та їх експлуатації" глава підкомітету Верховної Ради з безпеки дорожнього руху Ігор Діденко, передає Автовод.

За його словами, система фотофіксації порушень ПДР допоможе ефективно боротися з тими, хто ігнорує вимоги дорожніх правил, і відчутно підвищить безпеку на дорогах нашої країни.

Для повноцінного функціонування системи було підготовлено відповідний закон № 2262-VII, який набере чинності вже в вересні поточного року.

Згідно з цим документом відповідальність за зафіксоване порушення буде нести власник транспортного засобу і саме йому будуть відправлятися сумнозвісні "листи щастя".

"Така практика успішно діє в усьому світі. Адже транспортний засіб – джерело підвищеної небезпеки, так само як і зброя. Адже ніхто, наприклад, не намагається заперечити те, що відповідальність за використання зброї в першу чергу несе саме її власник", – підкреслив глава підкомітету Верховної Ради.

Читайте також: Укравтодор проти електромобілів

Як повідомив Ігор Діденко, на той час, як запрацює вищезгаданий законопроект, система фотофіксації вже повинна бути повністю готова до роботи. Стаціонарні камери планується встановлювати в місцях концентрації ДТП, і вони будуть фіксувати низку порушень ПДР.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter