Що старшими стають люди, тим більшою є ймовірність забувати про деякі речі. Близько у 10-25% людей, старших за 70 років, стаються порушення пам'яті та логічного мислення.

Читайте також: Розповіли, яку небезпеку має повна відмова від сексу

Відбуваються зміни особистостей внаслідок хвороби чи пошкодження мозку, пише Уляна Супруну Facebook.

І додає, що цьому можна певною мірою запобігти.

Коли говорять про вікові зміни в мозку, то часто вживають термін деменція. До неї більш схильні жінки, курці, люди із замалою та надмірною вагою, фізично і соціально неактивні. Додатковими факторами ризику є діабет, гіпертензія, генетична схильність та високий рівень холестерину, порушення дихання уві сні та перенесений інсульт.

Чарівної пігулки для запобігання чи лікування деменції не існує. Але сповільнити початкову стадію дегенеративних змін, так зване слабке когнітивне порушення і не дати йому стати деменцією, можна.

– Фізичні вправи – дієві. Займатися слід принаймні двічі на тиждень по 40 хв. Робити силові вправи, вправи на баланс і витривалість.

Коли ми рухаємося та тренуємо баланс, в мозку покращується кровообіг і виділяється фактор росту нервів BDNF. Це не дає гинути нейронам гіпокапму – вони відповідають за деякі види пам'яті та мозочку  він координує рухи.

– Музика. Гра на музичних інструментах, спів та просто прослуховування улюбленої музики мають доведену ефективність у сповільненні деменції та полегшенню стану людей із провалами в пам'яті.

– Піклуйтеся про слух. Погіршення слуху може бути передвісником деменції, але слуховий апарат завадить когнітивному погіршенню.

– Розгадуйте судоку та грайте у відеоігри – вони можуть уповільнювати розвиток деменції. А ось кросворди ні, мінус один міф.

– Киньте курити. Це суттєвий фактор ризику – воно на 18-30% збільшує ймовірність розвитку деменції та хвороби Альцгеймера. Куріння запускає вільнорадикальні процеси, і тим самим пошкоджує судини мозку і нейрони. Якщо припинити курити, то через чотири роки ризик зводиться майже нанівець.

– Зменшіть споживання тваринних жирів та червоного м'яса, і збільшіть частку овочів, коренеплодів, сочевиці і риби в раціоні. Це допоможе тримати баланс холестерину в нормі.

– Піклуйтеся про здоров'я судин. Це включає в себе і контроль тиску: прийом препаратів для зниження тиску, зменшення споживанні солі та пітримку здорової ваги.

Читайте також: Скільки повинно бути сексуальних партнерів

– Вчасно виявіть та подолайте депресію. Депресія в старшому віці проявляється не як сум і пригніченість, а як брак сил і небажання виходити з дому та спілкуватися.

– А ось щодо алкоголю ситуація цікава. Деякі тривалі дослідження показали, що люди, які помірно та мало споживали алкоголь, рідше розвивають деменцію.

Поділіться цією інформацією зі своїми бабусями та дідусями і не забувайте піклуватися про мозок також.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook