Міська влада приділяє значну увагу розвитку закладів культури. Бібліотека є місцем для здобуття нових знань та читання книг для різних верств населення. Однак, у світ інформаційних технологій класичним бібліотекам стає важко конкурувати з інтернет-клубами, де діти і молодь проводять багато часу. На важливості змін формату роботи, аби зацікавити читачів, наголошує й заступник директора Луцької міської централізованої бібліотечної системи, керівник Центральної бібліотека для дітей, яка розміщена на проспекті Грушевського, 1, Ніна Бочарова. Вона зауважила, що й нині у бібліотеці активно працюють з різними верствами населення. Нині при бібліотеці працює й дитячий театр, і різні творчі студії. Для юних читачів проводять різноманітні вікторини, творчі заходи, квести. Ніна Бочарова зауважила, що бібліотека стала місцем відпочинку цілих родин і це приємно. Нині тут щодня до 100 відвідувачів. Загалом бібліотеці зареєстровано 3300 читачів.

Читайте також: Гроші з луцьких білбордів підуть на школу №27, – Ігор Поліщук

Цьогоріч у міському бюджеті передбачили 1,5 мільйони гривень на реконструкцію приміщення Центральної бібліотеки для дітей. Сьогодні оглянути приміщення закладу завітали радник міського голови Ігор Поліщук, директор департаменту культури Тетяна Гнатів, начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан.

Ніна Бочарова провела екскурсію приміщенням та розповіла про ідеї переформатування роботи бібліотеки. За її словами, у планах зробити це місце комфортною зоною для проведення дозвілля різними категоріями населення. Вона наголосила, що проект носить робочу назву “Бібліотека-студія ДіМ”. У планах створити тут зони для комфортного перебування читачів. Тут мають бути і читальні приміщення, і ігрові зони, і місце для реалізації творчих проектів, проведення семінарів та тренінгів, кінозал. Ніна Бочарова зауважила, що є багато планів, аби лучани могли прийти у бібліотеку й з користю проводити тут час. За її словами, такого проекту ще нема в Україні й вони можуть стати першими.

Начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан зазначив, що розробляється проектно-кошторисна документація, яка має пройти експертизу. Нині у міському бюджеті на ремонтні роботи передбачено 1,5 мільйони гривень і роботи планують завершити восени.

Радник міського голови Ігор Поліщук зауважив, що це гарна ідея і бібліотека може стати простором для розвитку усіх. За його словами, після ремонту тут має бути і бібліотека, і простір мистецтва, ігрові зони, невеликий кінозал і виставковий зал. “Тут буде навчальний простір для дітей і дорослих. Це унікальний проект. Батьки зможуть прийти разом з дітьми і цілий день провести час. Зможуть почитати книги, скористатися інтернетом, погратися, позайматися у різних гуртках. Навіть й нині тут життя вирує, але після ремонту, переконаний, це буде унікальне місце для зростання дітей як особистостей. Ми, як міська влада, усвідомлюємо це і виділяємо кошти на якісне та інтелектуальне зростання дітей”, - додав він.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter