Колишнього настоятеля храму великомучениці Варвари с.Острів’я протоієрея Сергія Омелянюка розпорядженням митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира було заборонено у священнослужінні та відсторонено від обов’язків настоятеля храму.

Читайте також: У селі на Волині зловмисники влізли у церкву та розірвали ікону

Але не зважаючи на канонічну заборону, священик намагався звабити релігійну громаду села на перехід до невизнанної Світовим Православ’ям новоствореної організації ПЦУ, йдеться на сайті УПЦ Володимир-Волинської Єпархії.

Заклики отця Сергія мали певний успіх у частини жителів села Острів’я, але постійні парафіяни храму, ті кому Статут релігійної громади і Закон України "Про свободу совісті" дозволяє вирішувати долю храму, до пропозиції поставилися негативно.

Аби пояснити норми державного і церковного законодавства людям та провести збори релігійної громади, запросили благочинного Шацької округи протоієрея Николая Вихора.

28 січня отець благочинний, духівник та голова прес-служби благочиння прибули в с.Острів’я та провели загальні збори релігійної громади храму великомучениці Варвари. Усі бажаючі мали можливість висловити свої думки, зауваження та побажання.

Читайте також: Священик МП на Волині не віддає ключі від церкви, яка переходить до ПЦУ

Збори завершилися голосуванням про доцільність переходу релігійної громади у ПЦУ. За винятком пяти жителів села, усі присутні на зборах парафіяни проголосували за збереження громади у лоні Української Православної Церкви.

Диякон храму Василій Прилепа побував у домівці бувшого настоятеля, котрий передав громаді ключі від церкви. Тимчасово богослужіння в храмі будуть звершуватися священиками з навколишніх сіл.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter