АТ "Укрзалізниця" планує підняти тарифи на пасажирські перевезення до ринкового рівня.

Читайте також: "Скарги на пі***асів не діють": пекельні поїзди "Укрзалізниці" доводять українців до істерики

Про це зазначається в проекті проспекту емісії єврооблігацій "Укрзалізниці", інформує "Інтерфакс-Україна".

"Однією з цілей Програми реформ ("Укрзалізниці" – ІФ) є коригування тарифної політики таким чином, щоб ціни на пасажирські перевезення ґрунтувалися на рівнях попиту і пропозиції на ринку", – зазначає "Укрзалізниця" в тексті проспекту емісії, наполягаючи на тому, що компанія зможе скористатися можливостями, які надасть ця зміна, оскільки вона вже успішно впровадила таку цінову політику для своїх вагонів "Інтерсіті+" бізнес-класу.

Компанія також планує відкрити доступ до ринку залізничних перевезень для приватних компаній – відповідний проект закону вже поданий до парламенту.

Водночас в "Укрзалізниці" зазначили, що реалізація заходів, спрямованих на посилення конкуренції на ринку вантажних і пасажирських залізничних перевезень в Україні, може мати непередбачені наслідки, які спроможні здійснити істотний вплив на діяльність компанії і віднести дерегуляцію ринку до факторів ризику.

Читайте також: В "Укрзалізниці" заробляли мільйони, купляючи у Росії запчастини з переплатою в 5 разів

Компанія також визначила пріоритети для майбутніх рішень про капітальні витрати, які спрямовані на сприяння подальшій модернізації і розвитку інфраструктури залізничного транспорту.

У довгостроковій перспективі "Укрзалізниця" також планує впровадити механізм фінансової підтримки для усунення перехресного субсидування втрат при перевезенні пасажирів із прибутку від вантажних перевезень. А також розраховує на збільшення кількості приватних компаній, які володіють пасажирськими вагонами.

У компанії очікують, що в районах із низькою щільністю населення буде побудовано місцеві залізниці на основі промислового залізничного транспорту та вузькоколійних залізничних шляхів.

Другий етап передбачає також створення комерційних компаній у секторах приміських і регіональних пасажирських перевезень, які належатимуть місцевим органам влади, "Укрзалізниці" та іншим юридичним особам.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook