У Луцьку місцеві жителі продовжують скаржитись на бездомних собак, які нападають на людей.

Читайте також: При в’їзді у місто на Волині виявлено близько 30 трупів свиней

Цього місяця собаки покусали двох людей, пише ІА "Волинські новини".

За 2019 рік у ЦНАПі зареєстрували понад 50 звернень зі скаргами на собак. За січень було 24 звернення, впродовж лютого – 27, у березні практично щодня є скарги, інформують в луцькому ЦНАПі.

Серед тих, кого покусали – трирічний лучанин Дмитро. Мама хлопчика Анна Левандовська каже, що напад собак був раптовим і несподіваним.

"Неподалік нас розгулювала зграя безпритульних псів. Син підбіг до гойдалки, а ці собаки за ним. Одна гавкнула й усі накинулися на дитину, хоч він ніяк їх не провокував. Одна зі зграї його й вкусила. Після цього чоловік завіз дитину в лікарню, обробили рану й від госпіталізації відмовилися, бо там був добрячий синець, здерта шкіра, крові не було. Потім ходили до хірурга на огляд і він сказав, що для профілактики варто зробити вакцинацію. Ми зробили уже другу, попереду ще три", – розповіла жінка.

З цього приводу директор КП "Ласка" Наталія Рудь розповідає, як діють комунальники, коли надходить виклик.

"Коли надходить виклик, то в пріоритеті той, де агресивні тварини. Ловці приймають виклик, який їм передає адміністратор, і виїжджають на місце події, зв'язуються із заявником, з'ясовують ситуацію, беруть опис тварини, відловлюють.

Загалом зростання чисельності популяції безпритульних псів у місті декілька: недотримуються правил утримання тварин, викидають незатребуваний приплід, що в більшій мірі поповнює ряди безпритульних, якщо тварина губиться, то її не шукають – так вона опиняється на вулиці, далі розмножуються", – розповідає Наталія Рудь.

Та додає, що минулі роки нарахували біля 400 бездомних собак, зараз їхня кількість зросла приблизно на 100 тварин.

Із цього приводу волонтери, які доглядають за безпритульними собаками, наголошують, що тварини можуть нападати поодинці, але, як правило, вони нападають зграями.

Читайте також: У Луцьку зграя собак покусала дитину (фото)

"Існує кілька причин, чому пес нападає на людину. Ви – потенційний ворог, якщо зайшли на територію зграї чи намагаєтесь наблизитися до цуценят, маєте із собою продукти харчування, які можуть сподобатися тварині, або ж у тварини сказ", – пояснює волонтерка Лілія Прокопова.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook