3-5 серпня у Луцьку відбудеться грандіозний фестиваль документальних фільмів "Lampa.doc".

Читайте також: У Луцьку відремонтували дитячий садочок

Сьогодні, під час прес-конференції, голова та ініціатор фестивалю Наталія Красильникова та директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів розповіли, що цьогоріч він відбуватиметься вже втретє. До слова, стартував він саме у Луцьку у 2016 році і з того часу охопив чимало міст України та столицю Польщі Варшаву, про це повідомляється на сайті Луцької міської ради.

Щороку географія "Lampa.doc" розширюється, і 2018-го він охопить вже дев’ять міст України. У Луцьку фестиваль відбудеться з 3 по 5 серпня на території замку Любарта. Протягом трьох вечорів просто неба можна буде дивитись цікаву документалістику. Добірка "Lampa.doc" складається з високоякісних фільмів виробництва України і Польщі.

Окрім кінопереглядів, запланована денна освітня програма, що складатиметься з майстер-класів, лекцій та зустрічей з режисерами. В Луцьку програма освітнього блоку буде найбільш різноманітною і цікавою та триватиме два дні. Так, зокрема, серед гостей фестивалю, що відвідавають місто під час "Lampa.doc" та зустрінуться з глядачами, буде і польський режисер Пьотр Сташік, і молода українська режисерка Аліна Горлова, фільм якої "Явних проявів немає" на цьогорічному фестивалі Docudays зібрав цілу низку нагород, продюсерка Світлана Зінов’єва, та ще декілька дуже цікавих особистостей.

Читайте також: У Луцьку змінилась вартість проїзду в громадському транспорті

Усі заходи фестивалю "Lampa.doc" відкриті для широкого загалу та є безкоштовними, проте відвідувачам необхідно буде лише сплатити 20 грн за вхідний квиток на територію замку. Безкоштовно на територію зможуть зайти пенсіонери, діти до 14 років, учасники бойових дій та інші пільгові категорії. Щодо освітнього блоку, який відбуватиметься у виставковій залі заповідника за адресою вул.Драгоманова, 23, вхід туди буде безкоштовним.

"Lampa.doc" цьогоріч відбувається за підтримки програми Culture Bridges, що здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC − Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу, Інституту Адама Міцкевича (Варшава), Державного агентства України з питань кіно, за сприяння Луцької міської ради та департаменту культури.

Кінопокази стартуватимуть о 21:30, освітні блоки відбуватимуться вдень, починаючи з 16 години. До уваги глядачів представлять 12 фільмів українського та польського виробництва.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter