У Національному банку України пояснили коливання курсу гривні до долара. Про це УНН повідомили у НБУ у відповіді на запит.

Читайте також: Долар різко подорожчав

Зокрема, зазначили, що коливання курсу гривні до долара пояснюється реакцією на тенденції в економіці та у світі в умовах гнучкого курсоутворення у країні.

"За режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці та у світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги і відбувається зворотний тренд", - зазначили у НБУ.

У регуляторі вказали, що роль НБУ на валютному ринку – згладжувати значні коливання (як в один, так і в інший бік), які можуть бути шкідливими для економіки. "Щоб запобігти надмірним "розгойдуванням" курсу, в період суттєвих коливань в бік знецінення, НБУ продає валюту, а за наявності надлишкової пропозиції, яка спричиняє коливання в бік зміцнення, – викуповує її для поповнення міжнародних резервів", - пояснили у регуляторі.

"Сьогодні макрофінансова ситуація в Україні є достатньо стійкою", - запевнили при цьому у Нацбанку.

Читайте також: За ніч долар різко здорожчав: в деяких обмінниках валюти уже немає

За даними регулятора, у цьому році постерігається стабільне зростання експорту і приплив інвестицій нерезидентів в державні цінні папери на противагу помірним обсягам імпорту та репатріації дивідендів.

"Темпи зростання експорту є навіть вищими за темпи зростання імпорту, якщо не враховувати у статистичній звітності пільгове розмитнення автівок на іноземній реєстрації", - повідомили в центральному банку України.

За інформацією НБУ, зважена фіскальна та жорстка монетарна політики поступово наближають інфляцію до цільового рівня у 5%, якого, за прогнозами Національного банку, буде досягнуто вже у наступному році.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook