Депутат Сенату, верхньої палати парламенту, Чехії Ярослав Доубрава їздив до анексованого Росією Криму за власною "приватною ініціативою".

Читайте також: Чехія спростила отримання робочих віз для українців

Про це повідомила речниця Сенату Ева Давідова, передає Радіо Свобода.

Днями делегація чеських політиків повернулася з анексованого Криму. Як повідомляють чеські ЗМІ, члени делегації там провели зустрічі з російськими військовими, зокрема, фотографувалися з ними, тримаючи в руках прапор Росії.

Речниця Сенату наголосила, що хоча інформація про цю поїздку «може бути для декого, наприклад, і для сенаторів, тривожною, канцелярія Сенату не отримали жодної інформації ані прохання від пана сенатора Доубрави про те, щоб цей візит став офіційним відрядженням Сенату чи цього сенатора».

"Тобто ми не були ні перед тим, ні після того поінформовані про цю подію. Через те вважаємо цю поїздку його приватною ініціативою чи дією, про яку на цій підставі не можемо говорити чи будь-як коментувати", – заявила Давідова.

Читайте також: Проросійський Земан перемагає на президентських виборах у Чехії

За повідомленнями чеських ЗМІ, до складу делегації входили також депутат парламенту Чехії Зденєк Ондрачек, заступник голови комуністичної партії Чехії Йозеф Скала, голова Чеського союзу бійців за свободу Ярослав Водічка, активістка Єлена Вічанова, публіцист Жарко Йовановіч. Як зазначає Радіо Свобода, це не перша поїздка Доубрави до окупованого Росією Криму.

Україна заборонила йому в’їзд після того, як у листопаді 2014 року він зіграв роль "іноземного спостерігача" в окупованому Луганську на псевдовиборах, які влаштували тоді сепаратисти всупереч мінським домовленостям і яких не визнав ніхто у світі, тільки Росія заявила, що їхні "результати" треба «"поважати".

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter