У Верховну Раду внесли законопроект, який спростить ввезення та вивезення брендового одягу.

Читайте також: Як і що українці купують в мережі Інтернет

Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

Законопроект запропонували нардепи Олексій Мушак та Вадим Кривенко. У пояснювальній записці стверджують, що велика кількість українських виробництв шиють одяг для імпортних брендів.

"Більшість сировини для пошиття одягу закуповуються в іноземних виробників та при ввезенні в Україну обкладається високими імпортними митами, що в кінцевому результаті призводить до суттєвого здорожчання одягу. Особливо це стосується тканин, оскільки вони складають 80% собівартості готового одягу.

Через високі митні ставки вартість одягу світових брендів в Україні дорожча, ніж в країнах Європи. Для порівняння, плаття жіноче світового бренду Zara в Україні коштує $65, така ж модель плаття в Польщі коштує $55, в Іспанії – $46".

Читайте також: Як одягатися в офіс у спеку

Цим законом пропонують знизити пільгові ставки мита на текстильні матеріали та текстильні вироби. Брендовий одяг, який імпортується в Україну чи експортується з України для вільного обігу, хочуть внести до переліку товарів, до яких не застосовуються заходи, пов'язані з призупиненням митного оформлення.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter