Японські вчені з’ясували, що занадто короткий і занадто довгий сон підвищує ризик розвитку деменції і передчасної смерті у людей старше шістдесяти років.

Читайте також: Супрун попередила про небезпеку спеки

З висновками дослідників можна ознайомитися на порталі EurekAlert.

У дослідженні взяли участь 1517 осіб, за ними спостерігали протягом 10 років. За цей час у 294 добровольців розвинулося недоумство, а 282 померли. Показники захворюваності деменцією і смертності, розраховані з поправкою на вік і стать, були вище у тих, хто спав менше п’яти годин або більше 10 годин на добу, в порівнянні з тими, хто приділяв сну 5-6,9 годин.

Раніше дослідники з Університету Боулдера, штат Колорадо, встановили, що всього декілька ночей неспання може збити внутрішні годинники більше ста різних білків, включаючи сполуки, пов’язані з обміном речовин та вмістом цукру в крові.

Вчені залучили до участі в експерименті шість здорових чоловіків у віці до 30 років. Вони провели шість днів під замком під наглядом лікарів: фіксувалися їх активність, дієта, сон і кількість одержуваного світла. Перші два дні учасники жили за звичним розпорядком, потім їх поступово перевели на зворотний режим: активність і харчування – вночі, вісім годин сну – протягом дня.

Читайте також: Українських молодят перед одруженням змушуватимуть здавати аналізи на інфекції

Кожні чотири години фахівці брали у чоловіків аналіз крові. Розроблений в Університеті Боулдера прилад дозволив їм дізнатися розклад роботи більше тисячі білків. З’ясувалося, що зміна розпорядку призвела до деформацій у 129 з’єднаннях.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter